کد خبر 100338

در جلسه فولادی ها با وزیر صمت:

سید رضا شهرستانی عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در گفت و گو با همفکران خبرهای خوبی را از جلسه انجمن فولاد با وزیر صمت درباره صادرات 60 درصد محصولات فولادی و فروش 40 درصدی در بازار داخل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، علیرضا رزم‌حسینی در این جلسه با بیان این موضوع، اظهار کرد: این کمیته تمامی مسائل مرتبط با فولاد را با محوریت تولیدکنندگان و بخش خصوصی مورد بحث، تبادل نظر و جمع‌بندی قرار خواهد داد. نظام تصمیم‌گیری در مجموعه وزارت صمت، بر سه محور دولت، مجلس و بخش خصوصی استوار است و همواره از نظرات بخش خصوصی برای تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری استفاده می‌کنیم.

وزیر صمت ضمن اینکه  کارآفرینان و تولیدکنندگان را مجاهدان اقتصادی توصیف کرد، گفت: در این برهه حساس کنونی این مجاهدان اقتصادی بایستی مورد حمایت قرار گیرند.

تک نرخی شدن ارز، منتظر تصمیم انقلابی مجلس است

رزم حسینی، ریشه بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور را دو نرخی بودن ارز دانسته و خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی یک تصمیم انقلابی در خصوص حذف ارز ۴۲۰۰ و تک نرخی کردن ارز بگیرند. در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان نماینده تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی با سماجت، به دنبال تک نرخی کردن ارز و حذف ارز ۴۲۰۰ بوده‌ایم؛ اکنون همگان منتظر تصمیم انقلابی مجلس در این رابطه هستند.

شایان ذکر است که در این نشست اعضای انجمن نوردکاران فولادی به بیان مهمترین مسائل و دغدغه‌های خود در این حوزه پرداختند. عرضه فولاد در بورس، انجام صادرات و مدیریت بورس از جمله مواردی بود که در این جلسه مطرح شد./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها