کد خبر 94224

با اقتصاد گزارش می‌دهد

طبق گزارش‌های منتشر شده سال گذشته حدود 50 میلیارد دلار سرمایه در قالب ارزهای دیجیتال از کشور چین خارج شده است و این در حالی است که میزان خروج سرمایه در کشورهای اروپای غربی زیر 40 میلیارد دلار بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از دیلی‌کوین، آسیای شرقی بزرگترین بازار ارزهای دیجیتال در جهان را داراست  اما در یک سال اخیر میزان خروج سرمایه در قالب ارزهای دیجیتال از این بازار شگفت‌انگیز بوده است.

طبق گزارشی که «Chainalysis» منتشر کرده است؛ چین که یکی از بزرگترین بازارهای پیشرو در حوزه ارزهای دیجیتال را دارد شاهد خروج سرمایه‌ای معادل 50 میلیارد دلار در قالب ارزهای دیجیتال از کشور در سال گذشته بوده است. علاوه بر این حدود یک سوم از این میزان سرمایه در قالب ارز دیحیتال «تتر» خارج شده است.

این گزارش همچنین قید کرده است که سرمایه‌گذاران بومی ارزهای دیجیتال سرمایه‌ای بیشتر از آنچه که حزب کمونیست چین مجوز آن را صادر کرده است از کشور خارج کرده‌اند.

در سال 2019 شی جین‌پینگ رئیس جمهور چین در سخنرانی خود از طرح چین برای تولید ارز دیجیتال بومی (CBDC) خبر داد که تلویحا بدین معناست این کشور از سایر ارزهای دیجیتال حمایت نخواهد کرد.

آنچه در این گزارش جالب توجه است این است که حدود یک سوم سرمایه خارج شده از آسیای شرقی در قالب ارزهای دیجیتال به صورت ارز «تتر» (Tether) بوده که معادل 18 میلیارد دلار بوده است.

رتبه بعدی خروج ارزهای دیجیتال مربوط به منطقه اروپای غربی است که رقمی معادل زیر 40 میلیارد دلار است و منطقه آمریکای شمالی رتبه سوم را داراست. همچنین در این گزارش آفریقا در رده آخر خروج سرمایه قرار گرفته است.

26

در این گزارش همچنین آمده است که آسیای شرقی دارای بزرگترین بازار ارزهای دیجیتال است و حدود یک سوم از تراکنش‌های جهانی مربوط به این ارزها در این منطقه از جهان رخ می‌دهد. تعداد زیاد معاملات ارزهای دیجیتال در آسیای شرقی احتمالا مربوط به فعالیت شدید استخراج ارزهاست. چین به تنهایی تقریبا 65 درصد کل سیستم محاسباتی مربوط به استخراج بیت‌کوین را در دست دارد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها