کد خبر 48096

رئیس کل بیمه‌مرکزی

وضعیت عملکرد بانک ها، بیمه ها و بورس به نوعی نشان دهنده وضعیت رشد اقتصادی کشورها است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، غلامرضا سلیمانی امیری، رئیس کل بیمه مرکزی با بیان مطلب فوق در دوازدهمین آئین گشایش نمایشگاه فاینکس 2019 گفت: این سه حوزه وقتی می توانند موفق عمل کنند که با هم همکاری متقابل داشته باشند.

وی افزود: درصورتیکه بیمه بتواند در بخش سهام عملکرد بهتری داشته باشد و اطمینان بخش باشد، نشان دهنده اقتصادی پایدار است.

سلیمانی امیری با اشاره به نقش بیمه در تامین مالی افزود: بیمه می تواند از سرمایه گذاری های خرد مردم استفاده کرده و در تامین مالی سرمایه گذاری ها استفاده کند.

وی تلاش در جهت افزایش اوراق بهاراد بیمه ای را یکی از مهم ترین برنامه های این حوزه عنوان کرد و افزود:  

 در جهان 50 درصد از این اوراق بهادار مربوط به اتفاقات فاجعه آمیز است. ما نیز در ایران باید اوراق حوادث طبیعی را منتشر کنیم تا در زمان تحریم مشارکت بیمه گذاران و بازار سرمایه را به کمک بطلبد.

وی افزود: در سال گذشته 70 میلیون بیمه نامه صادر کردیم و انتظار می رود افزایش سرمایه شرکتهای بیمه ای با توجه به نرخ افزایش ارز داشته باشیم‌.

رئیس کل بیمه مرکزی ادامه داد: اگر بتوانیم صندوق بیمه حوادث طبیعی را به تصویب برسانیم کار بسیار بزرگی انجام داده ایم.

وی افزود: در صورت تصویب، 30میلیون واحد مسکونی با پرداخت بیمه حداقل 30ملیون تومان و پرداخت بیمه 120هزارتومان در سال می توانند در شرایط بحرانی آسیب ها را جبران کنند.

وی تصریح کرد:  50 درصد این مبلغ (120 هزارتومان)توسط دولت و 50 درصد توسط شخص پرداخت می شود به عبارتی ماهی 5هزارتومان از طرف صاحبان واحد مسکونی پرداخت می شود.

ارسال نظر

تازه ها