کد خبر 99973

قیمت نفت امروز به دلیل آغاز فرآیند تزریق واکسن کرونای فایزر از امروز و همچنین انفجار یک نفت‌کش در بندر جده عربستان در ساحل دریای سرخ افزایش یافت و برنت دوباره از مرز 50 دلار در هر بشکه عبور کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت روز دوشنبه در معاملات بازارهای آسیایی در نتیجه ادامه خوشبینی‌ها به واکسن کرونا و آغاز تزریق در ایالات متحده از امروز افزایش یافت. همچنین صبح امروز مقامات عربستان از انفجار یک نفت‌کش در بندر جده در ساحل دریای سرخ خبر دادند که در افزایش قیمت نفت بی تاثیر نبود.

تزریق واکسن کرونا در ایالات متحده از امروز آغاز می‌شود و تانکرهای حمل واکسن کار تحویل واکسن به بیمارستان‌ها در 145 نقطه ایالات متحده را آغاز کرده‌اند. تاکنون در آمریکا نزدیک به 298 هزار نفر بر اثر ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

امروز صبح همچنین یک کشتی با پرچم سنگاپور بر اثر یک حمله از خارج منفجر شد و البته به خدمه کشتی طبق گفته مقامات آسیبی نرسیده است. هنوز جزئیات این حادثه تشریح نشده است.

نفت آتی برنت برای تحویل ماه فوریه 38 سنت معادل 0/8 درصد رشد کرد و به هر بشکه 50 دلار و 35 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل ژانویه نیز 32 سنت معادل 0/7 درصد رشد کرد و به هر بشکه 46 دلار و 89 سنت رسید.

برنت و WTI برای ششمین هفته متوالی کار خود را با بازدهی مثبت به پایان رساندند که از ماه ژوئن تا الان بی‌سابقه بوده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها