کد خبر 99845

بازار بورس آمریکا به دلیل بن‌بست مذاکرات حول بسته محرک مالی بین جمهوری‌خواهان و دوکرات‌ها امروز را با افت آغاز کرد و شاخص داوجونز دوباره به زیر 30 هزار واحد خزید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شاخص‌های وال استریت در معاملات آخرین روز هفته به دلیل بن‌بست مذاکرات بسته نجات مالی در آمریکا با افت روبرو شدند.

طبق گزارش‌های بازار بورس آمریکا 11 شرک از شرکت‌های بزرگ شاخص اس اند پی در معاملات صبح امروز با افت روبرو شده‌اند و بخش انرژی و مالی بیشترین تاثیر منفی را تاکنون بر شاخص اس اند پی داشته‌اند. این دو بخش تا پیش از امروز مهمترین پیش برندگان شاخص اس اند پی به دلیل خوشبینی نسبت به واکسن کرونا بوده‌اند.

با توجه به رسیدن مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا به سطح هشدار سرمایه‌گذاران انتظار تصویب سریع بسته محرک مالی داشتند اما اختلاف بین جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها حول سایز بسته مانع از انجام این امر شده است. نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفته است احتملا ادامه مذاکرات حول بسته تا کریسمس طول بکشد.

تا این لحظه شاخص داوجونز بیش  از 0/1 درصد کاهش یافته و به زیر 30 هزار واحد رسیده است و شاخص اس اند پی نیز افت بیش از 0/3 درصدی را تجربه کرده است. همچنین شاخص نزدک کامپوزیت که نوسانات بخش فناوری بازار بورس آمریکا را اندازه‌‌گیری می‌کند نزدیک به 0/4 درصد کاهش یافته است.

تاکنون بخش ارتباطات و به ویژه شرکت «والت دیزنی» عملکرد خوبی در بازار داشته است این شرکت توانست به دلیل اعلام پخش سری مارول و جنگ ستارگان رکورد قیمتی خود را جابجا کند.

سازمان غذا و داروی آمریکا همچنین اعلام کرد که با شتاب زیاد در حال کار بر روی واکسن کرونای فایزر برای استفاده از اضطراری از آن است. پیش از ان پنل مشورتی سازمان غذا و دارو استفاده اضطراری از واکسن فایزر را تایید کرده است که می‌تواند بر روی تصمیم نهایی مقامات رسمی خود سازمان تاثیر بگذارد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها