کد خبر 99786

بازارهای سهام اروپا به دنبال سفر بوریس جانسون به بروکسل و افزایش امیدها به حل معضلات سر راه توافقنامه پسابریگزیت امروز با رشد کار خود را آغاز کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازارهای سهام اروپا امروز در واکنش به سفر بوریس جانسون به بروکسل برای حل معضلات توافق پسابریگزیت و امیدها به حل این معضلات در محدوده مثبت قرار گرفتند.

آغاز واکسیناسیون در انگلستان از جمله عوامل اقبال سهامداران به بازار سهام اروپایی بود. شاخص دکس آلمان تا این لحظه از بازار رشد بیش از 1 درصدی را تجربه کرده است و شاخص کک فرانسه نیز بیش از نیم درصد به ارزش خود افزوده است و شاخص فوتسی لندن نیز نزدیک به یک درصد رشد داشته است.

«بوریس جانسون» نخست وزیر بریتانیا امروز عصر با «اورسولا فون در لایدن» رئیس کمیسیون اروپا پیرامون بریگزیت دیدار و گفتگو خواهد کرد. حق ماهیگیری، رقابت آزاد و روش حل منازعات بین دو طرف مهمترین موارد اختلاف بریتانیا با اتحادیه اروپاست. همچنین دو طرف توافق کرده‌اند که ایرلند شمالی تا یک سال دیگر تحت قوانین اتحادیه اروپا قرار بگیرد. این در حالی بود که بوریس جانسون پیش از این تحت لایحه بازار داخلی بریتانیا قول داده بود که به هیچ عنوان یکپارچگی بریتانیا را از دست نخواهد داد.

دولت انگلستان بخشی از موارد جنجال‌برانگیز «لایحه بازار داخلی» را حذف کرد و همین امر موجب آسان شدن مسیر توافق بریتانیا با اتحادیه اروپا شده است. «مایکل گو» وزیر کابینه بریتانیا نیز اعلام کرد با خروج موارد جنجال برانگیز از لایحه بازار داخلی بریتانیا اکنون مسیر رسیدن به توافق هموارتر شده است.

«لایحه بازار داخلی» که ماه سپتامبر توسط بوریس جانسون پیشنهاد شد مورد انتقاد شدید اتحادیه اروپا قرار گرفت و آن را نقض قوانین بین‌المللی دانستند. هدف این لایحه یکپارچگی بیشتر انگلستان و افزایش اختیار تجارت بین کشورهای عضو پادشاهی بریتانیاست.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها