کد خبر 99765

قیمت جهانی نفت در معاملات امروز بازار آسیا به دنبال افزایش ذخایر نفت آمریکا به روند نزولی خود ادامه داد و به هر بشکه 48 دلار و 70 سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت در معاملات امروز بازار آسیا به دلیل افزایش ناگهانی ذخایر آمریکا به روند افت قیمتی خود ادامه داد، اما امیدواری به تاثیر توزیع گسترده واکسن کرونا باعث کاهش فشار بر قیمت نفت در سطوح قیمتی پایین شده است.

انجمن نفت آمریکا در گزارشی اعلام کرد میزان ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته 1 میلیون و 140 هزار بشکه افزایش یافته است  و این در حالی است که تحلیل‌گران بازار نفت در نظرسنجی رویترز بر این عقیده بودند که ذخایر آمریکا 1 میلیون و 420 هزار بشکه کاهش خواهد یافت، این در حالی است که امروز چهارشنبه مؤسسه اطلاعات انرژی آمریکا میزان ذخایر رسمی قیمت نفت را منشتر خواهد کرد.

قیمت نفت برنت 13 سنت معادل 0/3 درصد افت کرد و به هر بشکه 48 دلار و 71 سنت رسید و این در حالی است که روز قبل رشد 5 سنتی را تجربه کرده بود. نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا 15 سنت معادل 0/3 درصد کاهش یافت و به هر بشکه 45 دلار و 45 سنت رسید و روز قبل نیز افت 16 سنتی را ترجبه کرده بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها