کد خبر 99469

شاخص‌های سهام آمریکا امروز به دنبال افت فاحش نرخ اشتغال در آمریکا و افزایش امیدها به تصویب بسته بزرگ مالی رکوردهای جدیدی را فتح کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، شاخص‌های وال استرایت امروز جمعه و همزمان با انتشار داده‌های شغلی در آمریکا قله‌های جدیدی را فتح کردند.

وزارت کار آمریکا امروز نرخ اشتغال ماه نوامبر را منتشر کرد که بر اساس آمارها بدترین ماه اشتغال از ماه می تاکنون رقم خورد.

طبق آمار وزارت کار در ماه نوامبر 245 هزار نفر وارد بازار کار شدند و این در حالی بود که بازار اشتغال انتظار رشد 469 هزار نفری را داشت. در ماه اکتبر تعداد 610 هزار نفر جذب کار شدند.

نرخ اشتغال در ماه نوامبر بدترین نرخ در شش ماه اخیر محسوب می‌شود. در همین راستا شاخص صنعتی داوجونز 158 واحد معادل بیش از نیم درصد رشد کرد و از مرز 30 هزار واحد عبور کرد وشاخص اس اند پی نیز با 22 واحد رشدی معادل بیش از 0/6 درصدی را ثبت کرد. همچنین نزدک کامپوزیت با 0/4 درصد افزایش به 12 هزار و 428 واحد رسید.

از کنگره خبر رسید که دو گروه دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان بر سر بسته 908 میلیارد دلاری برای مقابله با اثرات ویروس کرونا به توافق رسیدند و همین امر امروز عامل کاهش دلار و محرک بازار سهام است.

از طرف دیگر دو گروه دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان تا تاریخ 11 دسامبر فرصت دارند که بر سر بودجه 1.4 تریلیون دلاری به توافق برسند که در غیر اینصورت احتمالا شاهد تعطیلی دولت فدرال خواهند بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها