کد خبر 99346

شاخص‌های وال استریت امروز در نتیجه توافق دو گروه دموکرات و جمهوری‌خواه بر سر یک بسته 908 میلیارد دلاری رکوردهای جدیدی از خود به جا گذاشتند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازار سهام آمریکا امروز در نتیجه خوشبینی‌ها نسبت به توزیع واکسن کرونا و توافق اعضای کنگره بر سر پیش‌نویس بسته 908 میلیارد دلاری رکورد جدیدی از خود به جا گذاشت.

در معاملات امروز بازار سهام آمریکا شاخص اس اند پی و نزدک کامپوزیت هردو در قله‌های جدیدی در ساعات ابتدایی بازار قرار گرفتند و داوجونز نیز که از نقطه‌ی 30 هزار واحدی عقب نشسته بود دوباره این نقطه را تاچ کرد.

صبح امروز به وقت آمریکا شاخص داوجونز 284 واحد معادل 1 درصد رشد داشت و به 29922 رسید و شاخص اس اند پی و نزدک کامپوزیت به ترتیب 1 درصد و 0/6 درصد رشد کردند.

خوشبینی‌ها نسبت به بازار سهام به جلسه امروز کنگره بر می‌گردد. دو گروه از سناتورهای دموکرات و جمهوری‌خواه بر سر پیش‌نویس بسته محرک مالی 908 میلیارد دلاری برای حمایت از اقتصاد کشور به توافق رسیدند که 240 میلیارد دلار از این مبلغ به ایالت‌ها و فرمانداران ایالتی اختصاص خواهد یافت. همچنین خبرها حاکی از این است که استیون منوچین و نانسی پلوسی بعد از ظهر به وقت آمریکا درباره بسته نجات مالی با یکدیگر ملاقات خواهند کرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها