کد خبر 99297

داده‌های منتشر شده نشان می‌دهد که رشد فعالیت کارخانجات چینی در ماه نوامبر به بالاترین مقدار خود در یک دهه اخیر رسیده است و برای سومین ماه متوالی کارخانجات متوسط و کوچک غیردولتی استخدام نیروی کار را افزایش داده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، فعالیت کارخانجات چین با سرعت بسیار زیادی در ماه نوامبر رشد کرد و با ریکاوری اقتصاد چین و بازگشت فعالیت کارخانه‌های این کشور به دوران پیش از کرونا  بالاترین مقدار یک دهه اخیر را ثبت کرد.

طبق آمار مؤسسه کایکسین که فعالیت کارخانجات کوچک و متوسط غیردولتی چین را مورد بررسی قرار می‌دهد شاخص خرید مدیران این کارخانجات در ماه نوامبر در نقطه‌ی 54.9 ایستاد که نشان دهنده هفتمین ماه متوالی رشد سفارشات برای تولیدات کارخانه‌های چینی است.

اقتصاددانان پیش‌بینی کرده بودند که این شاخص در نقطه‌ی 53.5 قرار خواهد گرفت اما انتشار داده‌های مؤسسه کایکسین بالاتر از این مقدار را نشان داد. شاخص خرید مدیران در ماه اکتبر یعنی یک ماه پیش از نوامبر 53.6 بود.

آمارها همچنین نشان می‌دهد کل سفارشات جدید کاخانجات چینی در ده سال اخیر بی سابقه بوده است و این سومین ماه متوالی است که استخدام نیروی کار در این کارخانجات افزایش یافته است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها