کد خبر 99141

تعداد دکل های نفتی و گازی در آمریکا که کاهش یافته بود دوباره افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز، شمار دکل‌های نفت و گاز آمریکا برای چهارمین ماه پیاپی افزایش یافت، زیرا تولیدکنندگان نفت شیل با بهبود قیمت نفت و باقی ماندن در سطوح ۴۰ دلار برای هر بشکه، از اواسط ماه ژوئن فعالیت‌های حفاری را از سر گرفتند.

بیکرهیوز در گزارش روز چهارشنبه (پنجم آذرماه) خود آورده است که با افزایش ۱۰ دستگاه، مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در هفته منتهی به ۲۵ نوامبر (چهارشنبه، پنجم آذرماه) به ۳۲۰ دستگاه رسید.

این دهمین هفته در ۱۱ هفته اخیر است که شمار دکل‌های نفت و گاز آمریکا افزایش می‌یابد.

به‌دلیل تعطیلات روز شکرگزاری ایالات متحده در روز پنجشنبه (ششم آذرماه)، بیکرهیوز آمار تعداد دکل‌های خود را چند روز زودتر از معمول اعلام کرد.

تعداد کل دکل‌های نفتی فعال در این هفته ۴۸۲ دستگاه و ۶۰ درصد کمتر از مدت مشابه آن در سال گذشته میلادی بود.

تعداد کل دکل‌های آمریکا در ماه نوامبر ۲۴ دستگاه افزایش یافت و چهارمین افزایش ماهانه پیاپی آن برای نخستین بار از دسامبر ۲۰۱۸ را رقم زد.

مجموع دکل‌های حفاری آمریکا در هفته منتهی به ۱۴ اوت (جمعه، ۲۴ مردادماه) به ۲۴۳ دستگاه، یعنی کمترین تعداد ثبت‌شده در میان داده‌های این شرکت (مربوط به سال ۱۹۴۰) رسیده بود.

مجموع دکل‌های نفتی فعال آمریکا در این هفته، با ۱۰ دستگاه افزایش به ۲۴۱ دستگاه یعنی بالاترین تعداد از ماه مه رسید. این در حالی است که شمار دکل‌های گازی با یک دستگاه افزایش به ۷۷ دستگاه رسید.

افزایش امید به دستیابی به واکسنی مؤثر برای ویروس کرونا سبب شد قیمت نفت خام دبلیوتی‌آی آمریکا در این هفته حدود ۴۶ دلار برای هر بشکه باشد و قیمت آن در هفت ماه گذشته حدود ۱۴۵ درصد افزایش یابد.

شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا شاخصی برای پیش‌بینی تولید نفت این کشور در آینده، مورد توجه فعالان بازار نفت است./مهر

 

ارسال نظر

تازه ها