کد خبر 99129

قیمت طلا جهانی با کاشه 4.5 درصدی قیمت در یک هفته گذشته همراه شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز، از انجاییکه خوش بینی در مورد بهبود اقتصاد با اثربخشی سریع واکسن ها در کنترل کرونا ایجاد شده است و همچنین انتقال آرام قدرت  در کاخ سفید، سبب شد تا ارزش بازارهای بورس رکورد بزند، قیمت طلا در مبادلات بازارهای جهانی 2 درصد کاهش یافت و به زیر 1800 دلار در هر اونس رسید که کمترین میزان در نزدیک به 5 ماه گذشته به شمار می رود.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 28.01 دلار کاهش 1787.79 دلار فروخته شد. قیمت این فلز گران بها به کمترین رقم از 6 جولای رسید.

طلا طی هفته گذشته 4.5 درصد از ارزش خود را از دست داد که بیشترین میزان از هفته منتهی به 25 سپتامبر به شمار می رود.

کریگ ارلام، تحلیلگر OANDA  گفت: «به محض اینکه قیمت ها به زیر 1800 دلار برسد، فروش یکجا شروع می شود. با توجه به اینکه ماه دلایل بنیادینی نظیر واکسن داریم، این احتمال وجود دارد که قیمت ها به 1750 دلار برسد.»

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت نفت، رکوردزنی بازارهای بورس به علت خوش بینی به واکسن کرونا و حساب کردن سرمایه گذاران بر مبادلات تجاری آرام تر در دوران ریاست جمهوری جو بایدن است.

برنارد داده، تحلیلگر بازار گفت: «به نظر می اید که بایدن رویکرد آرام تری در قبال تجارت با کشورهای دیگر نظیر چین در پیش خواهد گرفت که این امر بر بازارهای بورس تاثیر گذاشته است.»/فارس

 

ارسال نظر

تازه ها