کد خبر 99124

قیمت نفت در یک هفته گذشته 8 درصد افزایش داشته است که دلیل مهم آن خبر تولید واکسن کرونا و احتمال افزایش تقاضای نفت بوده است.

به گزارشش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز، قیمت نفت هفته گذشته چهارمین هفته متوالی افزایشی را در آستانه نشست اوپک پلاس در این هفته ثبت کرد.

هر بشکه نفت برنت با 38 سنت افزایش 48.18 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 18 سنت کاهش 45.53 دلار معامله شد.

نفت برنت طی هفته گذشته 7.2 درصد افزایش ارزش را ثبت کرد در حالی که نفت خام آمریکا افزایش 8 درصدی را تجربه کرد. این افزایش ها ناشی از امید به کنترل کرونا با اعلام نتایج مثبت واکسن ها بود.

به گفته منابع آگاه، سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام، اوپک و هم پیمانانش موسوم به اوپک پلاس، تمایل دارند تا افزایش تولید خود را به تاخیر بیندازند.

قرار است آنها از ابتدای ماه ژانویه میزان تولید خود را 2 میلیون بشکه در روز افزایش دهند. وزرای کشورهای عضو در روز دوشنبه با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

برجانه تانهوانگن، تحلیلگر بازار گفت: «درصورتی که اوپک پلاس آنچه انتشار می رود انجام و برنامه روتین خود را تغییر دهد بازار انتظار افزایش محدود قیمتی را دارد.»

یک منبع آگاه گفت یک گروه غیررسمی اوپک پلاس مذاکرات آنلاینی در روز یک شنبه (یک روز دیرتر از برنامه) برگزار خواهند کرد./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها