کد خبر 98678

قیمت جهانی نفت امروز در نتیجه افزایش امید سرمایه‌گذاران بازار نفت به تمدید توافق کاهش تولید اوپک و همچنین کاهش تعداد دکل‌های فعال نفتی در آمریکا کار خود را با افزایش پی گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازار نفت امروز تحت تاثیر خوشبینی‌ها نسبت به بازگشت اقتصاد در نیمه اول سال 2021 و همچنین احتمال تمدید توافق کاهش تولید اوپک‌پلاس افزایش یافت.

سرمایه‌گذاران نسبت به تمدید توافق اوپک‌پلاس خوشبین هستند و همین امر باعث افزایش قیمت نفت شده است. اوپک‌پلاس باید نسبت به افزایش تولید نفت لیبی تصمیم‌گیری کند و شرایط عرضه بازار نفت را مدیریت کند. تولید نفت لیبی در روزهای اخیر به 1 میلیون و 200 هزار بشکه در روز رسیده که با توجه به کاهش شدید مجدد تقاضا در نتیجه محدودیت‌های کرونایی نگرانی سرمایه‌گذاران بازار نفت را در پی داشته است. از طرف دیگر احتمالا ذخایر نفتی آمریکا در هفته جاری به دلیل کاهش تقاضا در نتیجه اعمال محدودیت‌های کرونایی افزایش خواهد یافت.

مرکز کنترل بیماری‌های ایالات متحده همچنین از شهروندان آمریکایی خواسته است که در تعطیلات مراسم شکرگذاری به مسافرت نروند تا از افزایش سرعت شیوع کرونا جلوگیری شود. محدودیت‌های کرونایی در آمریکا مصرف بنزین در این کشور را کاهش داده است که این خود عاملی برای افزایش ذخایر نفتی است.

مؤسسه «بیکرهیوز» امروز در گزارشی از کاهش تعداد دکل‌های نفتی فعال بعد از 8 هفته افزایش خبر داد. طبق این گزارش تعداد دکل‌های فعال نفت در هفته جاری 5 عدد کاهش یافته  و به 231 دکل رسیده است. این آمار سیگنالی برای کاهش تولید نفت محسوب می‌شود. همچنین تعداد کل دکل‌های فعال در آمریکا که شامل گاز طبیعی نیز می‌شود این هفته 2 عدد کاهش یافته و به 310 عدد رسیده است.

در حال حاضر قیمت هر بشکه نفت برنت نیم درصد افزایش یافته و به 44 دلار و 42 سنت رسیده و نفت آمریکا نیز با افزایش 0/1 درصدی به هر بشکه 41 دلار و 94 سنت رسیده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها