کد خبر 98666

قیمت طلا در نتیجه آغاز مذاکرات بسته نجات مالی اقتصاد آمریکا که از قبل از انتخابات ریاست جمهوری به بن بست رسیده بود افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد؛ قیمت طلا در معاملات بازار امروز آسیا با وجود دو اتفاق مالی مهم که اثرات یکدیگر را خنثی می کنند در آمریکا افزایش یافت. دیشب وزیر خزانه داری آمریکا در نامه ای به رئیس فدرال رزرو آمریکا از وی خواست تا نسبت به بازگرداندن وجوه نقد استفاده نشده به میزان ۴۵۵ میلیارد دلار به خزانه دولت اقدام کند. این مبلغ تا تاریخ سررسید ۳۱ دسامبر در ماه مارس به فدرال رزرو برای حمایت از مشاغل  اختصاص داده شد. منوچین همچنین در نامه خود اعلام کرده بازگشت این مبالغ استفاده نشده به خزانه دولت باعث تخصیص مجدد آنها به اقتصاد توسط کنگره خواهد شد. 

فدرال رزرو در پاسخ نسبت به جمع آوری این میزان نقدینگی از بازار با توجه به شرایط فعلی هشدار داد. فدرال رزرو در نامه ای غیررسمی عنوان کرد این مبالغ نقش پشتیبان برای محافظت از اقتصاد را دارد و خروج آنها ریسک زیادی را برای اقتصاد کشور ایجاد می کند. 

احتمالی ارزش دلار در نتیجه حذف این میزان مشوق مالی که در جهت حمایت از مشاغل حیاتی در دوران پاندمی کرونا تزریق شده بود می تواند خبری بد برای بازار طلا باشد.

از طرف دیگر میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوری خواهان سنا از آغاز مذاکرات با دموکرات ها در مورد بسته نجات مالی خبر داد. این اتفاق نیز سیگنالی در جهت افزایش کسری بودجه و افت ارزش دلار است که باز هم محرک قیمت طلاست. سرمایه گذاران در حال حاضر در نتیجه این دو خبر خنثی کننده و ضد و نقیض در نوسان هستند و جهتی را برای بازار طلا متصور نیستند. 

قیمت طلا در نتیجه انتشار اخبار ساخت واکسن کرونا با فشاری در جهت نزولی مواجه شد و کارشناسان افت ارزش طلا تا محدوده ۱۷۰۰ دلار را در سال آینده نیز پیش بینی کرده اند. 

در معاملات امروز بازار آسیا قیمت آتی طلا با اندکی افزایش به نقطه هر اونس ۱۸۶۵ دلار رسیده است. 

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها