کد خبر 98528

قیمت بیت کوین همچنان در بازار جهانی با رشد همراه است و از 16 هزار و 500 دلار گذشت و به قیمت 16 هزار و 664 دلار رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت بیت کوین در بازار جهانی با خبر واکسن مدرنا با موفقیت 95 درصدی همچنان در مدار رشد قیمتی قرار گرفت و به قیمت 16 هزار و 664 دلار رسید و نسبت به قیمت هفته گذشته 9 درصد رشد قیمت ثبت کرده است و پیشبینی ها از این حکایت دارد که در صورتی که مقاومت 16 هزار و 790 دلار را بشکند می تواند تا 17700 دلار رشد کند.

بیت کونی در یک ماه گذشته نزدیک به 45 درصد افزایش قیمت داشته است و کم کم به رکورد قیمتی خود که هر بیت کوین 19 هزار دلار بوده است نزدیک تر می شود.

اما تحلیلگران بازار بیت کوین به سرمایه گذاران این بازار ارز دیجیتال هشدار داده اند که با تغییرات گسترده ای که در اقتصاد کلان کشورها مانند توافق بزرگ تجارت ازاد چین، واکسن کرونا شرکت مدرنا، رونق گرفتن دوباره اقتصادکشورها و ... باعث ریزش شاخص دلار در بازار فارکس شده است و این نوسان شاخص در نوسان قیمت بیت کوین بی تاثیر نیست و تاثیرات خود را خواهد گذاشت.

برخی تحلیلگران مانند دان تاپیرو معتقدند این اتفاق ها می تواند باعث فرار سرمایه گذاران از سرمایه گذاری در دارایی های امن شود و به بازارهای ریسکی تر مانند بیت کوین جذب شوند و دیگر تحلیلگر بازار تون ویز معتقد است بیت کوین تا دسامبر به قیمت 17 تا 18 هزار دلار خواهد رسید.

ارسال نظر

تازه ها