کد خبر 98189

بازارهای سهام آسیا در ابتدا کار خود را تحت تاثیر انتشار خبر ساخت واکسن کرونا صعودی آغاز کردند اما رفته رفته از شدت تقاضا در بازار کاسته شد و بازارها در نهایت رشد کمی از خود به جای گذاشتند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، بازار سهام آسیا در پی انتشار خبر ساخت واکسن کرونا امروز سه‌شنبه کار خود را با رشد آغاز کرد و در همین حال شاخص‌های آتی اروپایی بعد از صعود دیروز خود امروز با قرار گرفتن در دامنه منفی بازگشایی شدند.

انتشار خبر ساخت واکسن کرونا معاملات دیروز بازارهای مالی از جمله نفت، اوراق قرضه و سهام را تحت تاثیر قرار داد و رشد بسیار زیادی را تجربه کردند و در همین حال قیمت اونس جهانی به یکباره افت بیش از 100 دلاری را رقم زد.

در همین راستا بازارهای سهام آسیا در معاملات امروز  کارخود را با صعود آغاز کردند اما رفته رفته از قدرت روند صعودی کاسته شد. شاخص نیککی ژاپن بعد از اینکه تا محدوده 1.1 درصد افزایش یافته بود کار خود را با افزایش 0/3 درصدی به پایان رساند.

شاخص بورس استرالیا نیز در ابتدا رشد 1.6 درصدی را طی کرد اما در ادامه شاهد افزایش عرضه سهام توسط سهامداران شد و در نهایت کار خود را با رشد 0/6 درصدی پایان داد. شاخص بورس هنگ‌کنگ نیز از 1 درصد افزایش به 0/7 درصد رسید که حکایت از واقع‌بینی بیشتر سهامداران مبنی بر بازه طولانی قرار گرفتن واکسن در دسترس عموم است.

شاخص‌های چینی اما واکنش چندانی نسبت به خبر ساخت واکسن نشان ندادند و شاخص csi 0/1 درصد کاهش یافت. شاخص شانگهای چین نیز با افت 0/4 درصدی در معاملات امروز مواجه شد. در همین راستا شاخص msci به غیر از ژاپن افت 0/1 درصدی را بر روی تابلوها ثبت کرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها