کد خبر 98070

بیت‌کوین در روزهای اخیر تا آستانه 16 هزار دلار هم پیش رفته بود اکنون با اعلام رسمی پیروزی «جو بایدن» از قله قیمتی خود عقب نشست و به زیر 15 هزار دلار خزید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در روزهای اخیر بازار ارزهای دیجیتال شاهد اقبال سرمایه‌گذاران به این حوزه از جمله بیت‌کوین شده بود به طوری که قیمت هر بیت‌کوین در آستانه 16 هزار دلار هم رسید اما با اعلام رسمی پیروزی بایدن در انتخابات قیمت بیت‌کوین از التهاب اولیه خود فاصله گرفت و اکنون در آستانه خزیدن به زیر 15 هزار دلار قرار گرفته است.

«نوئل آچسون» تحلیل‌گر ارزهای دیجیتال در تحلیلی گفت از آنجا که گذار مسالمت‌آمیز قدرت در آمریکا مبهم است و احتمال بازشماری مجدد آرا در چند ایالت وجود دارد واکنش بیت‌کوین به این رویداد منفی بوده و از قله قیمتی خود در چند سال اخیر عقب نشست.

در حال حاضر یک رئیس جمهور دموکرات به همراه یک مجلس جمهوری خواه به معنای سیاست انبساطی و تصویب بسته‌های محرک مالی در آمریکا برای احیای اقتصاد است که می‌تواند باعث افزایش ارزش دارایی‌ها شود.

مهمترین گزینه جو بایدن برای تصدی وزارت خزانه‌داری آمریکا در حال حاضر طبق گفته رسانه‌ها «لائل برینارد» است که اکنون عضو هیئت رئیسه فدرال رزرو آمریکا و رئیس فدرال رزرو بوستون است که زمانی در مورد دلار دیجیتال تحقیقاتی انجام داده بود.

طبق گفته کارشناسان در حال حاضر نمی‌توان ارزیابی دقیقی از دیدگاه تیم اقتصادی جو بایدن در مورد ارزهای دیجیتال ارائه داد اما در صورتی که افراد آشنا به این حوزه وارد تیم وی شوند می‌توان نسبت به دیدگاه مثبت وی نسبت به رمزارزها امیدوار بود.

قیمت بیت‌کوین در 24 ساعت گذشته با افت نزدیک به 3.5 درصد به زیر 15 هزار دلار رفته است و اکنون هر بیت‌کوین با قیمت 14 هزار و 983 دلار معامله می‌شود. ارزش معاملات در این بازه زمانی نزدیک به 30 میلیارد دلار است و کل ارزش بازار بیت‌کوین در حال حاضر 278 میلیارد دلار است.

ایتریوم دیگر رمزارز مشهور با افت بیشتری مواجه شده و در 24 ساعت گذشته بیش از 5.5 درصد از ارزش خود را از دست داده است و به 437 دلار رسیده است. ارزش معاملات 24 ساعت گذشته 14 میلیارد دلار و کل ارزش بازار ایتریوم اکنون 50 میلیارد دلار است.

ریپل رمزارز محبوب دیگر سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال با افت نزدیک 4.7 درصدی به 0/25 دلار رسیده و این در حالی است که ارز معاملات 24 ساعت گذشته 2 میلیارد دلار بوده و کل ارزش بازار «ریپل» نیز نزدیک به 25 میلیارد دلار است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها