کد خبر 97972

به دنبال پیشی گرفتن جو بایدن نامزد حزب دموکرات از دونالد ترامپ در دو ایالت جورجیا و پنسیلوانیا مقامات ایالتی از احتمال بازشماری آرا به دلیل نزدیکی آرای دو کاندیدا خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد؛ رقابت شانه به شانه دو کاندیدای انتخابات آمریکا در حال حاضر به نفع جو بایدن نامزد حزب دموکرات است و وی توانسته حتی در دو ایالت پنسیلوانیا و جورجیا که ترامپ با اختلاف زیادی پیش بود جلو بزند.

مقامات محلی دو ایالت عنوان کرده اند با توجه به رقابت نزدیک آرای دو کاندیدا احتمال بازشماری ارا وجود دارد. جو بایدن با پیروزی در هر کدام از این ایالت در نتایج اولیه پیروز انتخابات خواهد بود. 

ستاد انتخاباتی ترامپ و خود وی در رسانه های مختلف نسبت به نحوه بازشماری آرا اعتراض داشتند و شکایاتی را نیز در ایالت های مورد مناقشه از جمله میشیگان؛ پنسیلوانیا و سایر ایالت ها تقدیم کرده اند اما به دلیل نبود مدارک کافی طبق گفته آنها این شکایت رد شده اند. 

بیشترین اعتراض ترامپ و وکلای حقوقی وی نسبت به آرای پستی است و آنها بر این عقیده اند که بخش عمده ای از این آرا قانونی نیستند و نباید شمارش شوند. ترامپ در صفحه توییتر خود و همچنین در سخنرانی خود اعلام کرده کار را به دادگاه عالی آمریکا خواهد کشاند. 

در حال حاضر طرفداران هر دو کاندیدا در خیابان های برخی ایالت ها حضور پیدا کرده اند و گاها نیز با پلیس و نیروهای امنیتی درگیر شده اند. 

نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان آمریکا ضمن اعلام پیروزی بایدن نسبت به رفتار ترامپ تا تاریخ ۲۰ ژانویه که تاریخ آغاز کار ریاست جمهوری جدید است هشدار داد. همچنین برادرزاده ترامپ اعلام کرده که آمریکا ماه های خطرناکی را پیش رو دارد چرا که عمویش نتیجه انتخابات را نخواهد پذیرفت. 

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها