کد خبر 97789

بازارهای سهام جهان هفته گذشته بدترین عملکرد خود را از ماه مارس تاکنون رقم زدند و شاخص ترس که تحت عنوان «ویکس» شناخته می شود در آستانه قله چهارماهه خود قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد؛ وال استریت هفته گذشته تحت تاثیر افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده و نیز بی ثباتی های ناشی از برگزاری انتخابات در آمریکا بدترین هفته خود بعد از ماه مارس را سپری کردند. 

شاخص ترس وال استریت که تحت عنوان VIX شناخته می شود و میزان ترس و هراس در بازار را اندازه گیری می کند هفته گذشته در آستانه قله چهار ماهه خود قرار گرفت. 

بازار سهام آمریکا هفته گذشته تحت تاثیر عرضه های سنگین شرکت های فناوری روزهای بدی را برای سهامداران رقم زد و بسیاری از ابرثروتمندهای جهان بخش عمده ای از ثروت خود را از دست دادند. 

مهمترین دلیل عرضه سهام شرکت های فناوری میزان سودآوری کمتر از حد انتظار این شرکت ها به ویژه اپل بود که انتظارات بازار را برآورده نکرد. از طرفی نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز عاملی برای احتیاط سهامداران و گوشه نشینی آنها بود. به این عوامل باید رکوردشکنی های ابتلا به ویروس کرونا در برخی ایالت ها را هم اضافه کرد که کاتالیزور افت شدید ارزش بازار شرکت ها در بازار بورس شد

 

انتهای خبر

ارسال نظر

تازه ها