کد خبر 156848

آلمان واردات نفت روسیه را افزایش داد

طبق گزارش نشریه اشپیگل، آلمان به طور غیر مستقیم به واردات حجم زیادی از نفت روسیه ادامه داده است.

آلمان واردات نفت روسیه را افزایش داد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از راشاتودی، طبق گزارش نشریه اشپیگل، آلمان به طور غیر مستقیم به واردات حجم زیادی از نفت روسیه ادامه داده است.

پس از آنکه اتحادیه اروپا تقریباً کل واردات نفت خام خود را از مسکو در اوایل دسامبر ممنوع کرد، آلمان به عنوان یک تامین کننده جایگزین به هند روی آورده است.

بر اساس این گزارش، واردات فرآورده‌های نفتی برلین از هند در ژانویه تا ژوئیه 2023 بیش از 12 برابر شده است.

تحلیل داده‌های رسمی نشان می‌دهد که ارزش این واردات از 37 میلیون یورو (39 میلیون دلار) در هفت ماهه اول سال 2022 به 484 میلیون دلار در مدت مشابه سال 2023 افزایش یافته است.

این گزارش با اشاره به اینکه دهلی نو اخیرا بخش قابل توجهی از این محصولات نفتی را از نفت خام روسیه تولید می‌کند، گفت: واردات از هند عمدتاً محصولی بوده است که برای تولید "گازوئیل یا نفت گرمایشی" استفاده می‌شود.

آلمان که در طول تاریخ بزرگترین خریدار نفت روسیه از اتحادیه اروپا بوده است، واردات از طریق خطوط لوله را در اول ژانویه متوقف کرد. این در حالی بود که آخرین معافیت‌های تحریمی اتحادیه اروپا، انتقال نفت خط لوله روسیه به این بلوک را ممکن کرده بود.

داده‌های رسمی اداره آمار آلمان موسوم به دستاتیس Destatis نشان می‌دهد که واردات نفت خام برلین از روسیه به دلیل تحریم‌ها تقریباً به طور کامل متوقف شده است.

با این حال، آمارها، نفت خام با منشأ روسیه را که به طور غیرمستقیم از تجار جهانی از طریق انتقال کشتی به کشتی خریداری شده است، محاسبه نمی کند.

به گزارش اشپیگل به نقل از داده‌ها، برخی از حجم‌های نفت روسیه که توسط هند خریداری می‌شود، بعداً به شکلی سر از آلمان در می‌آورد.

ارسال نظر

تازه ها