کد خبر 156580

قیمت جهانی طلا کاهش یافت

امروز شنبه ۱۸ شهریور، قیمت هر اونس طلا با ۰.۰۳ درصد کاهش به ۱۹۱۹ دلار و ۸ سنت رسید.

قیمت جهانی طلا کاهش یافت

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز، طلا یک کاهش قیمت هفتگی را به دنبال افزایش ارزش دلار تجربه کرده است. قیمت معاملات آتی طلا در روز جمعه که بیشتر برای قراردادهای ماه دسامبر فعال بوده به 1942 دلار و 70 سنت در هر اونس رسید، یعنی 20 سنت افزایش طی یک روز. اما کاهش قیمت آن طی سه روز قبل، پس از اعلام گزارش وزارت کار آمریکا در روز دوشنبه یک هفته منفی را برای این فلز گرانبها رقم زد. طلا هفته گذشته را با یک کاهش قیمت 1.2 درصدی به پایان رساند.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.03 درصد کاهش به 1919 دلار و 8 سنت رسید.

انتشار گزارش مربوط به لیست حقوق بگیران بخش غیر کشاورزی آمریکا در ماه اوت که حاکی از افزایش نرخ بیکاری در این کشور بو، دورنمای توقف روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا را در اجلاس 20 سپتامبر تقویت کرد و قیمت طلا را بالا برد. اما احتمال اینکه فدرال رزرو یک یا دو بار دیگر نرخ بهره را تا پایان سال جاری میلادی افزایش دهد، در این هفته بالا رفته است. هدف از این اقدام بانک مرکزی آمریکا پایین آوردن نرخ تورم تا هدف سالانه 2 درصد است.

بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد. از طرف دیگر افزایش شاخص دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر می‌کند.

برخی تحلیلگران عقیده دارند طلا تا قبل از اجلاس آینده فدرال رزرو و انتشار اطلاعات تورم آمریکا در هفته آینده در محدوده 1900 تا 1950 دلار باقی می‌ماند.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره امروز با 0.28 درصد کاهش به 23 دلار و 17 سنت رسید و پلاتین با 1.39 درصد کاهش 896 دلار و 60 سنت معامله می‌شود.

ارسال نظر

تازه ها