کد خبر 156474

پیش‌بینی افزایش دو برابری کسری بودجه آمریکا

سازمان دیده‌بان بودجه آمریکا پیش‌بینی کرد که کسری بودجه فدرال در سال جاری میلادی عمدتا به دلیل افزایش نرخ بهره و کاهش درآمد مالیاتی به دو برابر افزایش یابد.

پیش‌بینی افزایش دو برابری کسری بودجه آمریکا

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، تارنمای هیل نوشت: کمیته بودجه فدرال مسئول (CRFB) به عنوان سازمانی که به کاهش کسری بودجه رسیدگی می کند، پیش بینی کرده کسری بودجه فدرال در سال مالی که ۳۰ سپتامبر (۸ مهر) پایان می یابد، با رسیدن به رقم ۲ تریلیون دلار، دو برابر شود.

مارک گلدوِین مدیر سیاسی ارشد این سازمان به تارنمای هیل گفت که نرخ بالای بهره، درآمدهای مالیاتی پایین تر و افزایش نرخ تورم به افزایش هزینه های بیمه و برنامه مدیکر (برنامه ملی بیمه اجتماعی) منجر شده که همگی به افزایش کسری بودجه کمک کرده اند.

وی افزود، بخش مهم ماجرا این است که یک بار در سال ۲۰۲۲ افزایش درآمد داشتیم که به پایان رسیده است. اما در سال ۲۰۲۳ بطور قطع کسری بودجه خواهیم داشت که دلیل آن، افزایش هزینه های بهره است. دلیل افزایش کسری بودجه از یک تریلیون دلار به ۲ تریلیون دلار یک عامل نیست این امر چند دلیل دارد.

دفتر بودجه کنگره (CBO) ماه گذشته تخمین زد که کسری بودجه فدرال در دوره ۱۰ ماهه منتهی به ژوئیه (تیر-مرداد) به ۱.۶ تریلیون دلار رسید.

آمریکا در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به سطوح بی سابقه ای از کسری بودجه فدرال دست یافت که دلیل اصلی آن افزایش هزینه‌ها و استقراض در دوران همه‌گیری کرونا بود.

در سال ۲۰۲۰، کسری بودجه آمریکا به ۳.۱ تریلیون دلار و در سال ۲۰۲۱ به ۲.۸ تریلیون دلار رسید.

گلدوین گفت: انتظار می رود کسری بودجه فدرال در سال ۲۰۲۴ در مقایسه با سال جاری (۲۰۲۳) کاهش یابد و در سه دهه آینده در صورتی که «شوک های قابل پیشی بینی» دیگری وجود نداشته باشد، کسری بودجه به ۳ تریلیون دلار برسد.

وی افزود: انتظار دارم کسری بودجه روند رو به رشدی داشته باشد اما احتمالا در سال ۲۰۲۴ به جای روند افزایشی، کاهش خواهیم داشت.

ارسال نظر

تازه ها