کد خبر 156431

تقاضای جهانی شمش روی نزولی شد

قیمت روی بورس فلزات لندن با افزایش قیمت به طور متوسط، دو هزار و ۴۹۳ دلار در هر تن معامله شد. طی هفته گذشته، موجودی انبار شمش روی «LME» با افزایش هشت هزار تنی، به ۱۵۴ هزار تن رسید که نشان از وضعیت ضعیف تقاضا نسبت به عرضه دارد.

تقاضای جهانی شمش روی نزولی شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، با توجه به انتشار داده‌های کلان اقتصادی مربوط به ایالات متحده آمریکا و کاهش احتمال افزایش نرخ بهره، کارشناسان انتظار دارند قیمت روی کف قیمتی خود را در محدوده دو هزار و ۱۰۰ دلار دیده باشد و انتظار نوساناتی در محدوده قیمتی دو هزار و ۳۰۰ دلار وجود دارد.

به نقل از فلزات آنلاین، قیمت روی بورس فلزات لندن با افزایش قیمت به طور متوسط، دو هزار و ۴۹۳ دلار در هر تن معامله شد. طی هفته گذشته، موجودی انبار شمش روی «LME» با افزایش هشت هزار تنی، به ۱۵۴ هزار تن رسید که نشان از وضعیت ضعیف تقاضا نسبت به عرضه دارد.

چهار شرکت چینی قصد دارند در معادن و کارخانه‌های روی بولیوی سرمایه‌گذاری کنند. قراردادهای ساخت و مشارکت در مراحل نهایی است و به نظر می‌رسد طی یک سال آینده، شاهد افزایش تولید روی در بولیوی باشیم. این کشور تولیدکننده ۵۰۰ هزار تنی روی بوده و اقدام برای این سرمایه‌گذاری، ناشی از افت ۲ درصدی تولید روی این کشور طی سال گذشته است.

ارسال نظر

تازه ها