کد خبر 156430

کاهش ذخایر نفت خام آمریکا به پایین‌ترین رقم از دسامبر ۲۰۲۲

در خوشبینانه‌ترین حالت، ذخایر نفت آمریکا ۱۰.۶ میلیون بشکه در هفته گذشته کاهش یافته و به پایین‌ترین سطح از دسامبر ۲۰۲۲ یعنی ۴۲۰.۶۵ میلیون بشکه رسیده است.

کاهش ذخایر نفت خام آمریکا به پایین‌ترین رقم از دسامبر ۲۰۲۲

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز، تقاضای بالا، کاهش عرضه تولیدکنندگان، پایین آمدن قیمت معاملات آتی نفت و افزایش هزینه ذخیره‌سازی باعث شده ذخایر نفت خام آمریکا به پایین‌ترین سطح طی چند سال گذشته برسد و احتمالاً این روند نزولی ادامه خواهد داشت.

تحلیلگران عقیده دارند کمبود نفت در بازار در سال آینده میلادی هم ادامه خواهد داشت و بر قیمت جهانی نفت تاثیر می‌گذارد. در خوشبینانه‌ترین حالت، ذخایر نفت آمریکا 10.6 میلیون بشکه در هفته گذشته کاهش یافته و به پایین‌ترین سطح از دسامبر 2022 یعنی 420.65 میلیون بشکه رسیده است. پیش بینی نمی‌شود آمریکا بتواند ذخایر نفت خود را در نیمه دوم سال جاری میلادی احیا کند.

نفت برنت 88 دلار و 8 سنت در روز جمعه معامله می‌شد و قیمت معاملات آتی نفت آمریکا به 85 دلار و 16 سنت در هر بشکه رسیده بود.

آژانس بین المللی انرژی در ماه اوت پیش‌بینی کرد تقاضای جهانی برای نفت در سال جاری میلادی به اوج می‌رسد و دلیل آن افزایش سفرهای هوایی، بالا رفتن نیاز به نفت برای تولید برق و افزایش فعالیت‌های پتروشیمی در چین است.

تقاضا برای نفت در سال جاری احتمالاً 2.2 میلیون بشکه افزایش یافته و به 102.2 میلیون بشکه در روز می‌رسد. آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد عرضه نفت همگام با افزایش تقاضا بالا نمی‌رود. پیش بینی می‌شود تولید نفت 1.5 میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

کاهش تولید داوطلبانه عربستان در ماه‌های اخیر عرضه جهانی نفت را پایین آورده است. این کاهش تولید، افزایش تولید آمریکا، ایران و ونزوئلا را خنثی می‌کند.

متوسط تولید نفت آمریکا در سال جاری میلادی احتمالاً 12.8 میلیون بشکه در روز خواهد بود و تحلیلگران عقیده دارند افزایش تولید بدون بالا بردن فعالیت‌های حفاری امکان‌پذیر نخواهد بود. چاه‌های فعال نفت آمریکا در این ماه به پایین‌ترین سطح از فوریه 2022 رسیده است.

ارسال نظر

تازه ها