کد خبر 156294

قیمت نفت به بالاترین رقم طی 6 ماه گذشته رسید

امروز شنبه ۱۱ شهریور، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 1 دلار و 72 سنت معادل 1.98 درصد افزایش به 88 دلار و 55 سنت رسید.

قیمت نفت به بالاترین رقم طی 6 ماه گذشته رسید

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز، انتظار کاهش عرضه نفت در بازارهای جهانی قیمت نفت را به بالاترین رقم طی یک بیش از 6 ماه گذشته رسانده است.
انتظار می‌رود عربستان کاهش تولید داوطلبانه یک میلیون بشکه‌ای خود را یک ماه دیگر و در ماه اکتبر هم تمدید کند. بدین ترتیب طرح کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس ادامه خواهد داشت.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 1 دلار و 72 سنت معادل 1.98 درصد افزایش به 88 دلار و 55 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 1 دلار و 92 سنت معادل 2.30 درصد افزایش، 85 دلار و 55 سنت معامله می‌شود.

تحقیقات اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می‌دهد تقاضا برای نفت در این کشور آنقدر بالا رفته که ذخایر نفت خام در 5 هفته از 6 هفته اخیر رو به کاهش بوده است.
طبق گزارش اقتصادی آمریکا که در روز جمعه منتشر شد، نرخ بیکاری در این کشور افزایش یافته و دستمزدها رشد متعادلی داشته‌اند. بدین ترتیب احتمال توقف روند افزایش نرخ بهره بالا می‌رود.
از طرف دیگر تقاضا در سایر نقاط دنیا هم رو به افزایش است.
آژانس بین المللی انرژی و اوپک هر دو امیدوارند تقاضا برای نفت در چین به عنوان بزرگترین وارد کننده نفت دنیا در ادامه سال جاری میلادی افزایش یابد. اما ضعف اقتصاد این کشور سرمایه‌گذاران را نگران کرده است.
تعداد چاه‌های نفت آمریکا که اولین نشانه عرضه این کشور در آینده است تغییری در این هفته نداشته و روی همان 512 حلقه چاه ثابت مانده است.

ارسال نظر

تازه ها