کد خبر 155865

بانک‌های امارات در کمین ثروتمندان روسی

بانک دولتی امارات اِن‌بی‌دی NBD بانکداران و وام دهندگان روسیه را ترغیب کرده است تا شعب خود را در امارات برای رسیدگی به پول مشتریان ثروتمند راه‌اندازی کنند.

بانک‌های امارات در کمین ثروتمندان روسی

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، روزنامه وال استریت ژورنال روز دوشنبه به نقل از منابع آگاه فاش کرد که بانک‌های بزرگ امارات در تلاش هستند تا از فرصت‌های اقتصادی ناشی از تحریم‌های غرب علیه روسیه استفاده کنند.

به گفته این منابع، بانک دولتی امارات اِن‌بی‌دی NBD بانکداران و وام دهندگان روسیه را ترغیب کرده است تا شعب خود را در امارات برای رسیدگی به پول مشتریان ثروتمند راه‌اندازی کنند.

در همین حال، منابع گفتند که بانک فرست ابوظبی First Abu Dhabi Bank، در حال راه اندازی یک بخش برای روس‌های "ثروتمند" است.

طبق گزارش‌ها، بانک‌های این کشور هزاران حساب برای روس‌ها باز کرده‌اند، اگرچه اغلب هفته‌ها طول می‌کشد تا اسنادی را تنظیم کنند که اثبات وجود وجوه را تأیید کند و متقاضیان نیز از نظر سیاسی در معرض خطر نباشند.

به گفته مقامات امارات متحده عربی، وام دهندگان این کشور برای حفظ روابط خود با بانک‌های آمریکایی که تسویه حساب‌های خود را به دلار انجام می‌دهند، از خدمات رسانی به افراد تحریم شده اجتناب می‌کنند.

بر اساس این گزارش، ده‌ها هزار مهاجر از روسیه طی سال گذشته به این کشور حاشیه خلیج فارس نقل مکان کرده‌اند و جامعه روسی زبان را به یکی از بزرگ‌ترین گروه‌ها در میان جمعیت تقریباً نه میلیون نفری این کشور تبدیل کرده‌اند.

این رسانه ادعا کرد که اکثر روس‌هایی که به امارات نقل مکان کرده‌اند تحریم نشده‌اند، اما افراد تحریم شده این کشور نیز در آنجا مورد استقبال قرار گرفته‌اند.

بر اساس داده‌های آژانس املاک بترهومز Betterhomes، در سه ماهه دوم سال 2023، روس‌ها سومین خریدار بزرگ ملک در دبی شدند و نهمین خریدار بزرگ املاک در سال 2021 بودند./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها