کد خبر 153690

سرقت بیش از ۶۵۶ میلیون دلار رمزارز طی سه ماهه نخست سال ۲۰۲۳

شرکت بیوسین عامل این سرقت ها را انواع عملیات هکری، اسکم ها و تروجان هایی اعلام کرده که به سیستم یا کیف پول کاربران وارد شده اند.

سرقت بیش از ۶۵۶ میلیون دلار رمزارز طی سه ماهه نخست سال ۲۰۲۳

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت تحقیقات بلاکچین «بیوسین» با انتشار گزارشی آماری از سرقت بیش از ۶۵۶ میلیون دلار رمزارز در نیمه نخست سال ۲۰۲۳ خبر داد.

بر اساس این گزارش، شرکت بیوسین عامل این سرقت ها را انواع عملیات هکری، اسکم ها و تروجان هایی اعلام کرده که به سیستم یا کیف پول کاربران وارد شده اند. گفته می شود از مجموع رقم یاد شده، ۴۷۱ میلیون دلار از طریق حمله سایبری به ۱۰۸ پروتکل بلاکچینی و ۱۰۸ میلیون دلار نیز از طریق انواع فیشینگ به سرقت رفته است.

با اینحال، گزارش مذکور نشان می دهد که میزان حملات هکری به نسبت سه ماهه نخست سال گذشته میلادی کاهشی محسوس داشته است.

در این گزارش همچنین آمده است: تقریبا حدود ۲۱۵ میلیون دلار توکن به سرقت رفته بازیابی شده که به معنای بازیابی ۴۵.۵ درصد از مجموع توکن های سرقتی است. این در حالیست که کل تعداد توکن های مسروقه در سال ۲۰۲۲ تنها ۸ درصد آن بازیابی شده است.

بیوسین در گزارش خود همچنین از روند بهبود امنیت پروژه های بلاکچینی خبر داده و اعلام کرد که طی یک سال گذشته تنها یک پروژه بلاکچینی به طور کامل هک شده و در مجموع، بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از دارایی های سرمایه گذاران از بین رفته که این میزان به نسبت سال های گذشته کمتر بوده است.

ارسال نظر

تازه ها