کد خبر 151785

در آوریل

تورم سالانه عمان به پایین‌ترین رقم از مارس ۲۰۲۱ رسید

مرکز ملی آمار و اطلاعات عمان اعلام کرد که کاهش قیمت مواد غذایی باعث شد که نرخ تورم در این کشور طی ماه آوریل به پایین‌ترین میزان خود از مارس ۲۰۲۱ یعنی ۱.۱ درصد برسد.

تورم سالانه عمان به پایین‌ترین رقم از مارس ۲۰۲۱ رسید

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از عرب نیوز، مرکز ملی آمار و اطلاعات عمان اعلام کرد که کاهش قیمت مواد غذایی باعث شد که نرخ تورم در این کشور طی ماه آوریل به پایین‌ترین میزان خود از مارس 2021 یعنی 1.1 درصد برسد.

بر اساس این داده‌ها، پایین‌ترین نرخ تورم ماهانه مواد غذایی طی 19 ماه اخیر که در ماه آوریل 2.7 درصد و در ماه مارس 4.1 درصد ثبت شد، عمدتاً به کاهش قیمت سبزیجات نسبت داده می‌شود.

به گفته مرکزی ملی آمار عمان، تغییر در هزینه های مواد غذایی پس از افزایش سالانه 1.6 درصدی ثبت شده در ماه مارس رخ داده است.

عمان همچنین شاهد کاهش سرعت افزایش قیمت مسکن، خدمات آب و برق، اثاثیه، تجهیزات خانگی و تعمیر و نگهداری تاسیسات در ماه آوریل بود. این رقم 3.5 درصد اعلام شد در حالی که ماه قبل از آن یعنی مارس 3.8 درصد ثبت شده بود.

علاوه بر این، هزینه تفریح در این کشور با نرخ پایین تری رشد کرد و در ماه آوریل به 2 درصد رسید در حالی که در ماه قبل 2.3 درصد بود.

به همین ترتیب، سطح قیمت‌های مرتبط با رستوران‌ها و هتل‌ها در آوریل به میزان 3.7 درصد افزایش یافت که نسبت به 3.8 درصد در ماه قبل کاهش نشان می دهد.

در مقابل، رشد هزینه‌های آموزش نیز به میزان 0.1 درصد اعلام شد که نسبت به ماه قبل رقم ثابتی را نشان می‌دهد.

در عین حال، قیمت‌های مرتبط با حمل‌ونقل این کشور پس از افزایش 0.3 درصدی در ماه مارس، 0.2 درصد در آوریل کاهش یافت، در حالی که برای سلامتی شتاب گرفتند.

بر اساس این گزارش، کند رشد قیمت‌ها در عمان با روند کلی در سراسر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا مطابقت دارد.

ارسال نظر

تازه ها