کد خبر 150976

افت ۷.۲ درصدی مصرف فولاد اروپا طی سال ۲۰۲۲

انجمن فولاد اروپا از افت ۷.۲ درصدی مصرف فولاد این قاره در سال ۲۰۲۲ میلادی خبر داد که کمترین میزان، از سال ۲۰۱۴ میلادی است.

افت ۷.۲ درصدی مصرف فولاد اروپا طی سال ۲۰۲۲

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، انجمن فولاد اروپا از افت ۷.۲ درصدی مصرف فولاد این قاره در سال ۲۰۲۲ میلادی خبر داد که کمترین میزان، از سال ۲۰۱۴ میلادی است.

به نقل از ایمیدرو، براساس اعلام انجمن فولاد اروپا میزان مصرف فولاد قاره اروپا طی سال ۲۰۲۲ میلادی به ۱۴۰ میلیون تن رسید که کاهش ۷.۲ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۱ میلادی نشان می دهد. این در حالی است که این میزان مصرف،(به استثنای سال ۲۰۲۰ میلادی که به دلیل شیوع کووید ۱۹ مصرف کاهش یافته بود) پایین ترین میزان مصرف فولاد اروپا از سال ۲۰۱۴ میلادی گزارش شده است.

همچنین طی سه ماهه پایانی سال گذشته میلادی، میزان مصرف فولاد اروپا به ۲۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تن رسید که شاهد افت ۱۹.۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی بود که این میزان کاهش مصرف، منجر به ثبت رکورد کمترین میزان مصرف ۳ ماهه در دوران پسا کرونا شد.

پیش بینی رشد ۵.۴ درصدی در سال ۲۰۲۴

بنا بر پیش بینی انجمن فولاد اروپا، میزان مصرف فولاد این قاره طی سال ۲۰۲۳ میلادی نیز شاهد افت یک درصدی نسبت به سال ۲۰۲۲ میلادی خواهد بود اما انتظار می رود با توسعه صنعتی و افزایش تقاضای فولاد در اروپا، این قاره سال ۲۰۲۴ میلادی را با رشد ۵.۴ درصدی مصرف فولاد به پایان رساند.

ارسال نظر

تازه ها