کد خبر 150269

برنامه اندونزی برای کاهش وابستگی به ویزاکارت و مسترکارت

رئیس بانک مرکزی اندونزی گفته است که این کشور به طور رسمی کارت‌های فیزیکی داخلی را با همکاری نزدیک با دولت و انجمن کارت اعتباری اندونزی (AKKI) راه‌اندازی می‌کند.

برنامه اندونزی برای کاهش وابستگی به ویزاکارت و مسترکارت

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، خبرگزاری ریانووستی روز دوشنبه در گزارشی به نقل از بانک مرکزی اندونزی اعلام کرد که این کشور سیستم پرداخت اعتباری داخلی خود را در ماه می به عنوان بخشی از استراتژی کاهش وابستگی به سیستم‌های پرداخت خارجی و محافظت از تراکنش‌ها در برابر پیامدهای سیاسی راه اندازی خواهد کرد.

پری وارجییو، رئیس بانک مرکزی اندونزی گفته است که این کشور به طور رسمی کارت‌های فیزیکی داخلی را با همکاری نزدیک با دولت و انجمن کارت اعتباری اندونزی (AKKI) راه‌اندازی می‌کند.

این سازمان نظارتی در ماه مارس اعلام کرده بود که آماده است تا ویزاکارت و مسترکارت را حذف کند چرا که در تلاش است با به حداقل رساندن نقش ارائه دهندگان خدمات پرداخت خارجی، استقلال بیشتری در زیرساخت‌های مالی خود به دست آورد.

جوکو ویدودو، رئیس جمهور اندونزی، پیشتر از مقامات منطقه‌ای خواسته بود که سیستم‌های پرداخت خارجی را کنار بگذارند و از کارت‌های صادر شده توسط بانک‌های محلی استفاده کنند.

وی با استناد به تحریم‌های غرب که بخش مالی روسیه را به دلیل جنگ اوکراین هدف قرار داده است، استدلال کرد که اندونزی باید از خود در برابر اختلالات ژئوپلیتیک محافظت کند.

وی گفت: ما باید تحریم های اعمال شده توسط آمریکا علیه روسیه را به خاطر داشته باشیم. ویزا و مسترکارت ممکن است مشکل ساز باشند.

دودیت پروبویاکتی، عضو هیئت مدیره انجمن کارت اعتباری اندونزی نیز اخیراً به ریانووستی گفت که جاکارتا از تجربه روسیه در سیستم پرداخت میر برای ارتقای شبکه مالی داخلی این کشور استفاده خواهد کرد.

مسکو سیستم کارت ملی خود به نام میر را بلافاصله پس از اینکه ایالات متحده برای اولین بار این کشور را در سال 2014 هدف تحریم قرار داد، راه اندازی کرد و "سیستم پرداخت کارت ملی" (NSPK) را ایجاد کرد تا در صورت قطع ارتباط شرکت‌های مستقر در ایالات متحده، تمام تراکنش های ویزا و مسترکارت را در اختیار بگیرد.

ارسال نظر

تازه ها