کد خبر 150008

پیش بینی انجمن جهانی فولاد؛ رشد بیشتر تقاضای فولاد در سال ۲۰۲۴

طبق گزارش انجمن جهانی فولاد در سال ۲۰۲۴ مناطقی چون کشور هند و اروپا روند رشد جهانی بازار فولاد را بهبود می بخشد و در چین تقاضای فولاد پس از رشد ۲ درصدی در ۲۰۲۳ سال آینده در ثبات خواهد بود.

پیش بینی انجمن جهانی فولاد؛ رشد بیشتر تقاضای فولاد در سال ۲۰۲۴

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، انجمن جهانی فولاد در جدیدترین گزارش ماهانه خود نسبت به رشد بیشتر تقاضای فولاد در سال ۲۰۲۴ ابراز امیدواری کرد البته از طرفی برآوردهای سال ۲۰۲۳ را برای بسیاری از کشورها به جز چین کاهش داده است. در چین رشد تولید فولاد تقاضای مواد اولیه را بالاتر برده است.

به نقل از فولاد ایران،طبق گزارش این انجمن در سال ۲۰۲۴ مناطقی چون کشور هند و اروپا روند رشد جهانی بازار فولاد را بهبود می بخشد و در چین تقاضای فولاد پس از رشد ۲ درصدی در ۲۰۲۳ سال آینده در ثبات خواهد بود.

سرمایه‌گذاری در مبحث کربن‌زدایی و پویایی اقتصادهای نوظهور حتی با کاهش سهم چین در روند رشد جهانی، بطور فزاینده‌ای باعث حرکت مثبت تقاضای جهانی فولاد می‌شود.

انجمن جهانی فولاد تقاضای فولاد چین را برای سال ۲۰۲۳ تا ۹۳۹.۳ میلیون تن برآورد کرده در حالی که برآورد قبلی ۹۱۴ میلیون تن بود. پیش بینی ها برای تقاضای فولاد اروپا، ژاپن، کره جنوبی، امریکا و خاورمیانه نسبت به پیش بینی های ماه اکتبر سال ۲۰۲۲ کاهش داشت. در این بین تورم پایدار همچنان یک ریسک نزولی است و به طور بالقوه نرخ بهره را بالا نگه می دارد.

به طور کلی انتظار می رود رشد تقاضای جهانی فولاد در آینده به محرک های با مقیاس کوچکتر متکی باشد که عمدتاً در آسیا متمرکز خواهند بود که بیشتر به این دلیل است که اقتصاد چین به سمت مصرف کننده و خدمات محوری حرکت می کند تا سهم خود را از تقاضای جهانی فولاد محدود سازد.

ارسال نظر

تازه ها