کد خبر 149962

قیمت جهانی طلا دوباره به بالای 2000 دلار رفت

امروز چهارشنبه ۳۰ فروردین، قیمت هر اونس طلا با 0.06 درصد کاهش به 2004 دلار و 21 سنت رسید.

قیمت جهانی طلا دوباره به بالای 2000 دلار رفت

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت طلا یک‌بار دیگر در روز سه‌شنبه با بالاتر از سطح 2000 دلار رسید که نتیجه کاهش ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا بود. سرمایه‌گذاران منتظرند ببینند آیا فدرال رزرو آمریکا روند افزایش نرخ بهره را در اجلاس ماه مه پایان خواهد داد یا نه.

 قیمت هر اونس طلا امروز با 0.06 درصد کاهش به 2004 دلار و 21 سنت رسید.

 کاهش شاخص دلار در سه‌ماهه اول سال جاری میلادی قیمت طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده بود. این در حالی است که سود اوراق بهره خزانه‌داری آمریکا هم کاهش یافته است.

 بازارها 86 درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا 25 واحد در اجلاس دوم و سوم ماه مه افزایش یابد و 71 درصد هم احتمال دارد این روند در ماه ژوئن متوقف شود.

 بالا رفتن نرخ بهره جهت مبارزه با تورم تقاضا برای طلا به‌عنوان یک سرمایه غیر سودده را پایین می‌آورد و این در حالی است که همواره از طلا به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن در برابر تورم یاد می‌شده است.

 جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس عقیده دارد فدرال رزرو باید به افزایش نرخ بهره ادامه دهد چون اطلاعات اخیر نشان می‌دهند تورم همچنان ادامه دارد. اما رافائل باستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا گفت این بانک احتمالاً به مدت طولانی نرخ بهره را تغییر نخواهد داد تا تورم پایین‌تر بیاید.

 بازارها در حال حاضر بر اظهارنظر مقامات فدرال رزرو آمریکا در این ماه قبل‌از تصمیم‌گیری آن در ماه مه تمرکز کرده‌اند.

 قیمت نقره امروز و 0.01 درصد کاهش به 25 دلار و 26 سنت رسید و پلاتین با 0.08 درصد کاهش 1082 دلار و 22 سنت معامله می‌شود.

ارسال نظر

تازه ها