کد خبر 149434

افزایش ۳۲ درصدی فروش خودروهای برقی کارکرده در ایالات‌متحده

قیمت خودروهای برقی کارکرده احتمالاً به دلیل کاهش قیمت تسلا برای وسایل نقلیه جدید کاهش یافته است. شرکت Cox Automotive اعلام کرد که فروش خودروهای برقی کارکرده در ایالات‌متحده در سه ماه اول سال ۲۰۲۳ و با کاهش قیمت‌ها ۳۲ درصد افزایش یافته است.

افزایش ۳۲ درصدی فروش خودروهای برقی کارکرده در ایالات‌متحده

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت Cox Automotive اعلام کرد که فروش خودروهای برقی کارکرده در ایالات‌متحده در سه ماه اول سال ۲۰۲۳ و با کاهش قیمت‌ها ۳۲ درصد افزایش یافته است.

نتایج این بررسی نشان داد که میانگین قیمت‌های خرده‌فروشی برای خودروهای برقی کارکرده حدود ۴۳ هزار و ۴۰۰ دلار بوده که نسبت به سه ماهه مشابه سال گذشته ۴ درصد کاهش داشته و به طور قابل‌توجهی کمتر از میانگین قیمت خودروهای برقی جدید حدود ۵۹ هزار دلار است.

قیمت خودروهای برقی کارکرده احتمالاً به دلیل کاهش قیمت تسلا برای وسایل نقلیه جدید کاهش یافته است. از آنجایی که این شرکت خودروسازی قیمت خودروهای برقی جدید را پایین می‌آورد، قیمت خودروهای دست دوم نیز این روند را ادامه خواهد داد.

بر اساس برآوردها در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳، بیش از ۲۲۵ هزار خودروی برقی فروخته شد که تقریباً ۷ درصد از فروش خودروهای جدید را تشکیل می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، جنرال موتورز اعلام کرد که بیش از ۲۰ هزار خودروی برقی را در سه ماه اول سال و برای اولین‌بار در ایالات‌متحده فروخته است. خودروهای برقی حدود ۳.۴ درصد از فروش سه ماهه اول جنرال موتورز در ایالات‌متحده را به خود اختصاص دادند./ایسنا

ارسال نظر

تازه ها