کد خبر 149203

شرکت موشکی ریچارد برانسون اعلام ورشکستگی کرد

شرکت "ویرجین اربیت" که متعلق به ریچارد برانسون، ثروتمند معروف انگلیسی است و در زمینه پرتاب ماهواره فعالیت دارد، روز سه‌شنبه از ورشکستگی خود خبر داد.

شرکت موشکی ریچارد برانسون اعلام ورشکستگی کرد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت "ویرجین اربیت" که متعلق به ریچارد برانسون، ثروتمند معروف انگلیسی است و در زمینه پرتاب ماهواره فعالیت دارد، روز سه‌شنبه از ورشکستگی خود خبر داد.

به گفته دن هارت، مدیرعامل ویرجین اربیت، این شرکت که دفتر مرکزی آن در کالیفرنیای آمریکاست، پس از ثبت پرونده ورشکستگی فصل 11 در دادگاه ناحیه دلاور ایالات متحده به دنبال خریدار برای دارایی‌های خود می‌باشد.

هارت در بیانیه‌ای که در وب‌سایت این شرکت منتشر شد، گفت: در حالی که تلاش‌های زیادی برای رسیدگی به وضعیت مالی خود و جذب منابع مالی بیشتر انجام داده‌ایم، در نهایت باید بهترین کار را برای این کسب‌وکار انجام دهیم.

وی افزود: ما بر این باوریم که فناوری پیشرفته‌ای که این تیم در زمینه پرتاب (ماهواره) ایجاد کرده است، با ادامه روند فروش شرکت، جذابیت زیادی برای خریداران خواهد داشت. در این مرحله، ما معتقدیم که فرآیند فصل 11 بهترین مسیر رو به جلو برای شناسایی و نهایی کردن یک فروش کارآمد و با حداکثر ارزش است.

شرکت ویرجین اربیت Virgin Orbit در سال 2017 تاسیس شد. دستاورد اصلی آن توسعه سیستمی بود که از جت بوئینگ اصلاح شده 747 برای ارسال ماهواره به فضا با پرتاب موشک از زیر بال هواپیما استفاده می کرد.

از سال 2020 تاکنون شش ماموریت داشته است که چهار مورد از آنها موفقیت آمیز بوده است.

با این حال، آخرین ماموریت این شرکت در ژانویه با شکست مواجه شد، چرا که یک مشکل فنی در حین پرتاب باعث سقوط یک موشک به اقیانوس شد.

این شرکت متحمل زیان های هنگفتی شد و از آن زمان تاکنون تلاش کرده است تا بودجه بیشتری را تامین کند.

به منظور صرفه جویی در هزینه‌ها، این شرکت عملیات خود را متوقف کرد و 85 درصد از کارکنان را نیز در اواسط ماه مارس اخراج کرد.

بر اساس یک پرونده نظارتی ایالات متحده که روز دوشنبه منتشر شد، شرکت ویرجین اربیت حتی قبل از پرتاب ناموفق این ماهواره از مشکلات مالی رنج می برد.

ارسال نظر

تازه ها