کد خبر 148114

چین تا سال ۲۰۲۵ یک سوم استخراج لیتیوم جهان را به دست خواهد گرفت

تلاش‌های چین برای افزایش استخراج لیتیوم نشان از آن دارد که تا سال 2025 یک سوم استخراج این ماده مهم در دست این کشور قرار خواهد گرفت.

چین تا سال ۲۰۲۵ یک سوم استخراج لیتیوم جهان را به دست خواهد گرفت

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، تلاش‌های چین برای افزایش استخراج لیتیوم می‌تواند باعث شود که این کشور تا اواسط دهه حاضر، یک سوم عرضه جهانی را به خود اختصاص دهد.
انتظار می رود که معادن تحت بهره برداری چین، از جمله پروژه‌های آفریقا، تا سال ۲۰۲۵ تولید خود را از ۱۹۴۰۰۰ تن در سال ۲۰۲۲ به ۷۰۵۰۰۰ تن افزایش دهند. این امر سهم چین از ماده معدنی حیاتی برای باتری‌های خودروهای الکتریکی را به ۳۲ درصد از عرضه جهانی خواهد رساند.
رقابت برای تامین پایدر لیتیوم در بالاترین سطح در حال انجام بوده و کشورهایی از جمله ایالات متحده دسترسی به مواد لازم برای ساخت باتری‌ها را در اولویت قرار داده‌اند، زیرا جهان به دنبال دور شدن از سوخت‌های فسیلی است. تقاضای چین به شدت بالا رفته چرا که این کشور بزرگ‌ترین بازار جهان برای وسایل نقلیه برقی را در خود جای داده است.
پکن در حال حاضر اقدام به محدود کردن استخراج غیرمجاز لیتیوم در استان جیانگشی، یک قطب معدنی بزرگ کرده است، زیرا به دنبال اعمال کنترل بیشتر بر ذخایر خود است./معدن 24

 

ارسال نظر

تازه ها