کد خبر 148089

خرید واحد‌های «سیلیکون ولی» در بریتانیا توسط HSBC

بانک HSBC اعلام کرد که واحد بانک سیلیکون ولی در بریتانیا را به قیمت یک پوند استرلینگ خریداری کرده است.

خرید واحد‌های «سیلیکون ولی» در بریتانیا توسط HSBC

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بانک HSBC امروز دوشنبه اعلام کرد که واحد بانک سیلیکون ولی  در بریتانیا را به قیمت یک پوند استرلینگ خریداری کرده است.

نوئل کاون، مدیر اجرایی HSBC در بیانیه ای گفت: «این خرید تأثیر استراتژیک بسیار خوبی بر تجارت ما در بریتانیا دارد.

جرمی هانت، وزیر دارایی بریتانیا گفت که دولت و بانک مرکزی انگلیس فروش واحد سیلیکون ولی در بریتانیا به HSBC را تسهیل کرده‌اند تا از سپرده‌ها بدون حمایت مالیات دهندگان محافظت کند.

هانت گفت: "این تضمین می کند که سپرده های مشتریان محافظت می شود و بانکداری می تواند به طور عادی بدون حمایت مالیات دهندگان ادامه یابد... من خوشحالم که ما راه حلی در این مدت کوتاه پیدا کرده ایم."

وی ادامه داد: HSBC بزرگترین بانک در اروپا است و مشتریان بانک سیلیکون ولی در بریتانیا باید نسبت به قدرت و امنیت که این خرید به معنای آن است احساس اطمینان کنند.

این پس از آن صورت می‌گیرد که مقامات ایالات متحده برای تقویت سپرده‌ها و جلوگیری از هرگونه پیامد گسترده‌تر ناشی از سقوط ناگهانی بانک سیلیکون ولی، که واحد بریتانیایی آن را دنبال می‌کند، روی می‌دهد.

دیروز یکشنبه، یک خریدار بالقوه برای بازوی بریتانیایی بانک ورشکسته سیلیکون ولی ایالات متحده ظاهر شد، در حالی که نخست وزیر ریشی سوناک گفت که دولت او در تلاش است تا هرگونه عواقب ناشی از فروپاشی بانک را بر شرکت ها محدود کند.

بانک لندن گفت که یک پیشنهاد رسمی به بانک سیلیکون ولی بریتانیا ارائه کرده و آن را به مقامات از جمله خزانه داری و بانک انگلستان ارسال کرده است.

ارسال نظر

تازه ها