کد خبر 147446

مدیرعامل گازپروم نِفت روسیه: قیمت نفت سال آینده بین 80 تا 110 دلار خواهد بود

مدیرعامل «گازپروم نِفت»، چهارمین شرکت نفتی روسیه و شرکت تابعه و بخش عملیات نفتی گازپروم گفت، بی ثباتی در بازار جهانی نفت در سال 2023 به نسبت بالا و قیمت نفت در محدوده 80 تا 110 دلار خواهد بود.

مدیرعامل گازپروم نِفت روسیه: قیمت نفت سال آینده بین 80 تا 110 دلار خواهد بود

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از اسپوتنیک، الکساندر دیوکوف، مدیرعامل «گازپروم نِفت»، چهارمین شرکت نفتی روسیه و شرکت تابعه و بخش عملیات نفتی گازپروم گفت: بی ثباتی در بازار جهانی نفت در سال 2023 به نسبت بالا و قیمت نفت در محدوده 80 تا 110 دلار خواهد بود.

اما در عین حال، ابزارهایی وجود دارد که امکان کار با این نوسانات را فراهم می کند. اوپک پلاس یکی از سازوکارهای اصلی است که بی‌ثباتی بازار را کم می‌کند.

دیوکوف  به خبرنگاران گفت، اوپک پلاس به طور موثر با این وظیفه کنار می‌آید، محتمل ترین محدوده قیمتی بین 80 تا 110 دلار (هر بشکه) است.

وی با اشاره به اینکه بازارهای نفتی در حال حاضر با مازاد مواجه هستند، خاطرنشان کرد، تصمیم برای روسیه برای کاهش تولید نفت در ماه مارس با هدف متعادل کردن بازار است.

در عین حال، تحلیل‌گران با توجه به بهبود اقتصادی چین و افزایش تقاضا در این کشور پیش‌بینی می‌کنند که قیمت نفت طی 6 ماه آینده 25 درصد رشد خواهد داشت و قیمت نفت برنت در این مدت می تواند بین 95 تا 100دلار درهربشکه معامله شود.

معاون نخست‌وزیر روسیه  9 روز پس از اعلام اوپک پلاس مبنی بر حفظ رقم کاهش تولیدی که سال گذشته بر سر آن توافق کردند، گفت، مسکو تصمیم دارد میزان تولید خود را در ماه مارس 500 هزار بشکه در روز کاهش دهد.

نواک پیش از این گفته بود که به صورت رسمی با اوپک پلاس مشورتی صورت نگرفته است زیرا این کاهش تولید داوطلبانه است اما کاخ کرملین اعلام کرد روسیه با برخی از اعضای اوپک پلاس در مورد این تصمیم مذاکراتی داشته است.

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها