کد خبر 146867

افزایش قیمت قراضه با شروع بازسازی ترکیه

در بازار قراضه وارداتی در ترکیه فعالیت بیشتری طی روزهای اخیر مشاهده شده و همین بهبود بازار قیمت قراضه وارداتی سنگین ۲۰-۸۰ را ۵.۷۵ دلار بالا برده به ۴۱۸.۷۵ دلار هر تن سی اف آر ترکیه رسانده است.

افزایش قیمت قراضه با شروع بازسازی ترکیه

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در بازار قراضه وارداتی در ترکیه فعالیت بیشتری طی روزهای اخیر مشاهده شده و همین بهبود بازار قیمت قراضه وارداتی سنگین ۲۰-۸۰ را ۵.۷۵ دلار بالا برده به ۴۱۸.۷۵ دلار هر تن سی اف آر ترکیه رسانده است. کارخانه ای در منطقه آسیب دیده از زلزه اخیر در اسکندرون قراضه سنگین امریکا را در ۴۲۰.۵ دلار معامله کرد که برای حمل اواسط ماه مارس است.

به نقل از فولاد ایران، کارخانه دیگری در این منطقه اعلام کرده دوشنبه جاری فعالیت خود را از سر می گیرد. برخی دیگر هنوز در حال بررسی وضعیت خطوط تولید قبل از شروع به کار مجدد هستند.

فعالان بازار معتقدند تقاضا بالاست و به زودی قیمت به ۴۳۰ تا ۴۴۰ دلار خواهد رسید و به زودی بازسازی مناظق آسیب دیده از زلزه اخیر ترکیه آغاز می شود که ظاهرا تا ۴ میلیون تن میلگرد بین ۳ تا ۴ ماه آینده در این منطقه نیاز خواهد داشت و دولت ترکیه در تلاش است قیمت میلگرد را در حد ممکن ثابت نگه دارد.

دولت ترکیه قصد دارد از ماه مارس بازسازی را آغاز کند و آن را سال جاری میلادی به اتمام برساند. از این رو بعید است در آینده نزدیک قیمت قراضه وارداتی در ترکیه کمتر از ۴۲۰ دلار باشد و باید منتظر رشد قیمت بیشتر نیز بود. قراضه آ۳ نیز ۵ دلار بالا رفته ۴۰۵ دلار هر تن سی اف آر ترکیه است.

میلگرد صادراتی ترکیه نیز ۷۰۲.۵ دلار هر تن فوب است که ۲.۵ دلار رشد داشته است.

 

ارسال نظر

تازه ها