کد خبر 146663

افت قیمت بیت کوین در پی انتشار اطلاعات تورم آمریکا

قیمت بیت کوین حدود ۱۰۰ دلار به‌ دنبال انتشار اطلاعات مربوط به تورم آمریکا کاهش یافته و ۲۱۷۷۰ دلار معامله می‌شود.

افت قیمت بیت کوین در پی انتشار اطلاعات تورم آمریکا

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از کوین‌دسک، شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا در اولین ماه از سال جاری میلادی 0.5 درصد افزایش یافته است، درحالی‌که این رقم در ماه دسامبر برابر با 0.1 درصد بود. این افزایش تورم طبق پیش‌بینی اقتصاددان‌ها صورت‌گرفته است.

 از نظر تورم سالیانه، تورم در آمریکا در ماه ژانویه 6.4 درصد ثبت‌شده است. این رقم در ماه دسامبر برابر با 6.5 درصد بود و اقتصاددان‌ها تورم 6.2 درصدی را پیش‌بینی کرده بودند.

 تورم هسته در آمریکا که قیمت مواد غذایی و انرژی را شامل نمی‌شود، 0.4 درصد در ژانویه افزایش یافته که تغییر چندانی نسبت‌به ماه دسامبر ندارد.

 قیمت بیت کوین حدود 100 دلار به‌دنبال انتشار اطلاعات مربوط به تورم آمریکا کاهش یافته و 21770 دلار معامله می‌شود. شاخص سهام هم کمی پایین آمده، به‌طوری‌که شاخص نزدک 100، 0.25 درصد کاهش یافته است.

 تاجران از نزدیک روند تورم آمریکا را بررسی می‌کنند. تورم در آمریکا همچنان در سطح بالایی قرار دارد، اما روند رشد آن آهسته شده‌است که می‌تواند فدرال رزرو آمریکا را برای آسان‌تر کردن سیاست‌های پولی و توقف روند افزایش نرخ بهره متقاعد کند. اما برخی مقامات بانک مرکزی آمریکا از ادامه افزایش نرخ بهره جهت مهار تورم خبر داده‌اند.

 بالا رفتن نرخ بهره به ضرر سرمایه‌های مخاطره‌آمیز مثل ارزهای مجازی است و تقاضا برای خرید آن‌ها را پایین می‌آورد.

 بازارها درحال‌حاضر انتظار دارند بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را 25 واحد دیگر در 2 اجلاس آینده که در ماه‌های مارس و مه برگزار می‌شوند افزایش دهد و بعد این روند متوقف شود.

ارسال نظر

تازه ها