کد خبر 146458

کسری بودجه 460 میلیارد دلاری آمریکا در چهارماه اول سال

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که دولت این کشور در چهار ماه اول سال مالی ۲۰۲۳ با کسری بودجه به ارزش ۴۶۰ میلیارد دلار مواجه بوده که ۳۹ میلیارد دلار از آخرین محاسبه کسری بودجه دولت آمریکا در ماه ژانویه بیشتر است.

کسری بودجه 460 میلیارد دلاری آمریکا در چهارماه اول سال

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به گزارش شبکه "فاکس", دولت آمریکا میان ماه‌های اکتبر تا ژانویه۱.۴۷ تریلیون دلار درآمد مالیاتی داشته است که ۳ درصد کمتر از درآمد مالیاتی در مدت مشابه سال گذشته بود.

بر اساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، هزینه‌های دولت این کشور در چهار ماه اول سال جاری به ۱.۹ تریلیون دلار رسید که ۹ درصد بیشتر از هزینه‌های آن در چهار ماه اول سال مالی ۲۰۲۲ بود.

این گزارش در حالی منتشر می‌شود که وزارت خزانه داری پس از رسیدن دولت به سقف بدهکاری ۳۱.۴ تریلیون دلاری خود در ژانویه، "اقدامات فوق العاده" را برای جلوگیری از ورشکستگی دولت بایدن اتخاذ کرده است.

کنگره آمریکا تا اوایل ماه ژوئن مهلت دارد تا با بایدن برای افزایش سقف بدهی به توافق برسد تا دولت این کشور بتواند به تامین هزینه‌های خود ادامه دهد.

جمهوری خواهان خواهان تعهد بایدن برای کاهش هزینه‌های دولت آمریکا هستند، در حالی که دموکرات‌ها می‌گویند که محدودیت بدهی نباید به عنوان اهرمی در مذاکرات برای محدود کردن هزینه‌ها استفاده شود.

دموکرات‌ها جمهوری خواهان را به تلاش برای کاهش تامین اجتماعی و بیمه سلامت متهم کرده‌اند. درحالی که جمهوری خواهان به شدت این اتهامات را رد می‌کنند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها