کد خبر 144963

سازمان بین‌المللی کار: رشد اشتغال جهانی پایین می‌آید

مشکلات اقتصادی به‌وجودآمده از جنگ اوکراین، تورم بالا و سیاست‌های سخت‌گیرانه پولی از عوامل کند شدن روند رشد اشتغال در دنیاست.

سازمان بین‌المللی کار: رشد اشتغال جهانی پایین می‌آید

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز، سازمان بین‌المللی کار اعلام کرد رشد اشتغال جهانی در سال جاری میلادی به‌شدت کاهش یافته و تا 1 درصد پایین می‌آید، درحالی‌که در سال گذشته برابر با 2 درصد بود. مشکلات اقتصادی به‌وجودآمده از جنگ اوکراین، تورم بالا و سیاست‌های سخت‌گیرانه پولی از عوامل کند شدن روند رشد اشتغال در دنیاست.

 سازمان بین‌المللی کار در گزارشی درمورد روندهای جهانی اعلام کرد انتظار می‌رود تعداد افراد بیکار در دنیا 3 میلیون نفر در 2023 افزایش یابد و به 208 میلیون برسد.

 کمبود مشاغل جدید در شرایطی به کشورها آسیب می‌رساند که بسیاری از آن‌ها هنوز از شوک بحران کرونا بیرون نیامده‌اند و این ویروس هنوز هم در چین پس‌از کاهش محدودیت‌ها شایع است.

 ریچارد سامانز، مدیر بخش تحقیقات سازمان بین‌المللی کار و یکی از تهیه‌کنندگان این گزارش جدید گفت:«کند شدن روند رشد اشتغال در دنیا بدین معناست که انتظار نداریم خسارت‌های ناشی از بحران کرونا قبل‌از 2025 جبران شوند».

 در این گزارش آمده‌است روند کاهش تعداد مشاغل غیررسمی در جهان احتمالاً در سال‌های آینده معکوس خواهد بود. پیش‌بینی اشتغال در دنیا در سال جاری میلادی پایین‌تر از رشد 1.5 درصدی است که قبلاً تخمین زده شده بود.

 سازمان بین‌المللی کار اعلام کرد کاهش رشد اشتغال در دنیا بدان معناست که بسیاری از کارگران مجبورند مشاغلی با کیفیت پایین‌تر، دستمزدهای کمتر و ساعت‌های کاری کمتر را قبول کنند. به‌علاوه، قیمت‌ها سریع‌تر از درآمد ها افزایش می‌یابد، یعنی افراد بیشتری به سمت فقر خواهند رفت.

 این سازمان هشدار داد اگر اقتصاد دنیا وارد رکود شود شرایط اشتغال بدتر خواهد شد./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها