کد خبر 144485

ارزش دلار جهانی ثابت شد

ارزش دلار آمریکا ثابت باقی ماند زیرا سرمایه‌گذاران همچنان تحت تاثیر اطلاعات اقتصادی منتشر شده هفته گذشته قرار دارند و امیدها تقویت شده که فدرال رزرو سرعت افزایش نرخ بهره را کاهش دهد.

ارزش دلار جهانی ثابت شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ارزش دلار آمریکا ثابت باقی ماند زیرا سرمایه‌گذاران همچنان تحت تاثیر اطلاعات اقتصادی منتشر شده هفته گذشته قرار دارند و امیدها تقویت شده که فدرال رزرو سرعت افزایش نرخ بهره را کاهش دهد.

به نقل از اکونومیک، داده‌های روز جمعه نشان داد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات‌متحده در ماه دسامبر ۲۲۳هزار شغل افزایش یافته است، در حالی که افزایش ۰.۳ درصدی در میانگین درآمد کمتر از حد انتظار و کمتر از ۰.۴ درصد در ماه قبل است.

نشانه‌های دیگری از کند شدن اقتصاد وجود داشت، به‌طوری‌ که فعالیت صنعت خدمات ایالات‌متحده برای اولین بار طی ماه دسامبر در بحبوحه کاهش تقاضا نزول کرد.

این مورد باعث شد که روز جمعه شاخص دلار که ارزش دلار آمریکا را در برابر شش ارز اصلی اندازه‌گیری می‌کند، ۱.۱۵ درصد کاهش یابد. روز دوشنبه، این شاخص که هشت درصد در سال ۲۰۲۲ رشد کرد، ۰.۰۱ درصد افزایش یافت و به ۱۰۳.۷۲۰ رسید.

سرمایه‌گذاران امید دارند که بانک مرکزی ایالات‌متحده سیاست انقباض پولی تهاجمی خود را کاهش دهد. در حال حاضر قراردادهای آتی صندوق فدرال رزرو حاکی از احتمال ۲۵ درصدی افزایش نیم واحدی در ماه فوریه است که نسبت به ماه گذشته ۵۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد. با این حال، تحلیلگران به بازار کار همچنان فشرده اشاره می‌کنند که احتمالا مقامات فدرال رزرو را نگران می‌کند.

ین ژاپن ۰.۱۲ درصد در برابر ارز ایالات‌متحده تقویت شد و به ۱۳۱.۹۴ در هر دلار رسید، در حالی که استرلینگ آخرین بار با ۰.۰۶ درصد افزایش در روز و صعود ۱.۵ درصدی در روز جمعه به ازای هر دلار معامله شد. یورو پس از بسته شدن ۱.۱۷ درصدی در روز جمعه با ۰.۱۱ درصد افزایش به ۱.۰۶۵۶ دلار رسید.

دلار استرالیا ۰.۱۷ درصد در برابر ارز ایالات‌متحده افزایش یافت و به ۰.۶۸۹ دلار رسید، در حالی که کیوی نیوزیلند با ۰.۰۲ درصد افزایش به ۰.۶۳۵ دلار رسید.

ارسال نظر

تازه ها