کد خبر 144474

هشدار فدرال رزرو درباره رکود اقتصاد آمریکا

بر طبق گزارش فدرال رزرو، معمولاً وقتی 26 ایالت آمریکا شاهد کاهش اعداد و ارقام مربوط به اقتصاد خود باشند، این امر «اطمینان معقولی» ایجاد می‌کند که کل کشور وارد رکود خواهد شد.

هشدار فدرال رزرو درباره رکود اقتصاد آمریکا

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از راشاتودی، بر اساس تحقیقات جدید فدرال رزرو (بانک مرکزی) سنت لوئیس، اکثر ایالت‌های آمریکا با کند شدن فعالیت اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند که می تواند نشانه ای از یک رکود اقتصادی در آینده نزدیک باشد.

گزارش ماه دسامبر این بانک اشاره کرد که معمولاً وقتی 26 ایالت شاهد کاهش اعداد و ارقام مربوط به اقتصاد خود باشند، این امر «اطمینان معقولی» ایجاد می‌کند که کل کشور وارد رکود خواهد شد.

نویسندگان این گزارش با اشاره به اینکه 35 ایالت در آستانه رکود کوتاه مدت و شدیدی که در بهار 2020 مشاهده شد، هستند و اقتصاد آن‌ها کاهش خواهد یافت.

به گفته آنها، 27 ایالت در ماه اکتبر فعالیت کاهشی داشته‌اند، که برای نشان دادن یک رکود قریب الوقوع کافی است.

گزارش این بانک به دنبال گزارش دیگری از فدرال رزرو سانفرانسیسکو منتشر شده است که نشان می دهد احتمال رکود اقتصاد ایالات متحده در ماه های آینده رو به رشد است.

همانطور که در آن مقاله توضیح داده شد، نرخ بیکاری دوباره روند صعودی خواهد یافت و در یک الگوی بسیار محتمل این اتفاق در آستانه رکود رخ خواهد داد. حدود 8 ماه پس از این تغییر، یک رکود رخ خواهد داد.

بر اساس این گزارش، فدرال رزرو آمریکا انتظار دارد نرخ بیکاری ملی در سال جاری میلادی افزایش یابد و به 4.6 درصد برسد.

این گزارش افزود که اگر پیش بینی فدرال رزرو محقق شود، "چنین افزایشی باعث پیش بینی رکود بر اساس نرخ بیکاری خواهد شد."

اقتصاددانان به دلیل اقدامات قهرآمیز فدرال رزرو برای مهار تورم اخیراً نگرانی هایی را در مورد سقوط اقتصاد ایالات متحده مطرح کرده‌اند./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها