کد خبر 144166

سوئیس صدها میلیون دلار طلا در ماه نوامبر از روسیه وارد کرد

آمارهای گمرک سوئیس نشان می‌دهد که این کشور فقط در ماه نوامبر صدها میلیون دلار طلا وارد کرده که بخش اعظمی از آنها از روسیه بوده است.

سوئیس صدها میلیون دلار طلا در ماه نوامبر از روسیه وارد کرد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از تاگِس‌آنزیگر، آمارهای گمرک سوئیس حاکی از آن است که از زمان آغاز درگیری نظامی بین مسکو و کی‌یف، و اعمال تحریم‌ها علیه روسیه، نه تنها حجم تجارت سوئیس با این کشور کاهش نیافته، بلکه افزایش هم داشته است.

بر همین اساس صادرات سوئیس به روسیه 19 درصد افزایش یافته که بخش قابل توجهی از آنها محصولات دارویی بوده و صادرات از روسیه به این کشور هم 54 درصد از زمان آغاز درگیری نظامی با اوکراین افزایش یافته است.

بخش قابل توجهی از واردات سوئیس از روسیه را محموله‌‌‌‌‌های طلا تشکیل داده‌اند و این در حالی است که در ماه آگوست سوئیس به اتحادیه اروپا در تحریم طلای روسیه پیوست، اما به نظر می‌رسد این اقدام تأثیر کمی بر تعاملات سوئیس با روسیه داشته و این کشور به واردات طلا از مسکو ادامه داده است.

به گزارش گمرک سوئیس فقط در ماه نوامبر این کشور 6.4 تن طلا به ارزش 370 میلیون دلار از روسیه خریداری کرده است. البته نام طرف واردکننده طلای روسیه به سوئیس ذکر نشده است. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

نکته اصلی البته اینکه؛ بخش اعظمی از این طلاها به واسطه یک کشور یا طرف ثالث و احتمالا دبی از روسیه به سوئیس منتقل شده است.

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها