کد خبر 143816

ادامه افزایش قیمت طلای جهانی

امروز قیمت هر اونس طلا با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۸۰۴ دلار و ۸۰ سنت رسید.

ادامه افزایش قیمت طلای جهانی

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت طلا امروز (پنجشنبه) با کاهش ارزش دلار آمریکا افزایش یافت و معامله‌گران منتظر نشانه های جدید در مورد برنامه‌های افزایش نرخ فدرال رزرو بود.

قیمت هر اونس طلا تا ساعت ۵ و ۳۳ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۸۰۴ دلار و ۸۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار آمریکا نیز با ۰.۰۲ درصد افزایش به ۱۸۰۵ دلار و ۸۰ سنت رسید.

شاخص دلار ۰.۱ درصد کاهش یافت. دلار ضعیف‌تر، شمش را برای خریداران ارزهای دیگر، ارزان‌تر می‌کند. قیمت شمش در روز چهارشنبه تحت فشار قوی‌تر شدن دلار و بازدهی بالاتر خزانه‌داری یک درصد کاهش یافت.

بر اساس گزارش رویترز، تمرکز سرمایه‌گذاران اکنون روی داده‌های اولیه هفتگی نرخ بیکاری ایالات‌متحده معطوف شده است. طلا از پایین‌ترین سطح بیش از دو سال اخیر در سپتامبر نزدیک به ۲۰۰ دلار افزایش یافته است زیرا انتظار می‌رود بانک مرکزی ایالات‌متحده سرعت افزایش نرخ بهره خود را کاهش دهد و جذابیت دارایی‌های بدون بازده را افزایش دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۳.۵۸ دلار رسید، پلاتین ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۰۰۶ دلار و ۹۸ سنت رسید و پالادیوم با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۷۸۷ دلار و چهار سنت رسید./ایسنا

ارسال نظر

تازه ها