کد خبر 143769

طی ۷ ماهه ۲۰۲۲ میلادی رقم خورد

افزایش 3 درصدی تولید کنسانتره مس در جهان

تولید کنسانتره مس جهان طی ۷ ماهه ۲۰۲۲ میلادی با افزایش ۳ درصدی، به بیش از ۱۲.۴ میلیون تن رسید.

افزایش 3 درصدی تولید کنسانتره مس در جهان

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، تولید کنسانتره مس جهان طی ۷ ماهه ۲۰۲۲ میلادی با افزایش ۳ درصدی، به بیش از ۱۲.۴ میلیون تن رسید. قیمت جهانی مس نیز در ماه اخیر بین ۷۴۰۰ تا ۸ هزار دلار در تن دارای نوسان بوده و در نهایت، حدود ۷۲۹۰ دلار در تن را طی امروز ثبت کرد.

به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، براساس تازه ترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG)، معادن مس جهان از ابتدای ژانویه تا پایان ژوئیه ۲۰۲۲ میلادی، حدود ۱۲ میلیون و ۴۷۳ هزار تن کنسانتره تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی، ۱۲ میلیون و ۱۱۳ هزار تن بود که حاکی از افزایش ۳ درصدی تولید است.

از این میزان، ۶ میلیون و ۲۶۱ هزار و ۲۰۰ تن مربوط به قاره «آمریکا»، ۲ میلیون و ۶۶۴ هزار تن «آسیا»، یک میلیون و ۷۹۷ هزار و ۴۰۰ تن «آفریقا»، یک میلیون و ۲۰۹ هزار و ۱۰۰ تن «اروپا» و ۵۴۱ هزار و ۶۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

افزایش ۵ درصدی ظرفیت معادن مس

در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۱۵ میلیون و ۷۶۳ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی (۱۵ میلیون و ۱۰ هزار تن)، حاکی از افزایش ۵ درصدی است.

افزایش ۲.۹ درصدی تولید مس تصفیه شده

فعالان مس جهانی طی ۷ ماهه ۲۰۲۲، حدود ۱۴ میلیون و ۷۹۷ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی، ۱۴ میلیون و ۳۷۷ هزار تن بود که نشان دهنده افزایش ۲.۹ درصدی است.

افزایش ۲.۳ درصدی ظرفیت تولید مس تصفیه شده

ظرفیت تولید کارخانه های مس تصفیه شده در جهان طی ۷ ماهه ۲۰۲۲ میلادی، ۱۷ میلیون و ۸۸۹ هزار تن بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی (۱۷ میلیون و ۴۸۵ هزار تن)، حدود ۲.۳ درصد افزایش یافت.

بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس در ماه اخیر میلادی (ژوئیه) نسبت به ماه قبل میلادی، رقم ۸ هزار دلار در تن را تجربه کرد اما در نهایت به رقم حدود ۷۲۹۰ دلار در تن (۴ مهر ۱۴۰۱) رسید.

ارسال نظر

تازه ها