کد خبر 143714

رکورد حملات به تاسیسات انرژی آمریکا در 10 سال گذشته شکست

یک رسانه آمریکایی با استناد به آمارهای ملی گزارش داد که تعداد حملات به تاسیسات انرژی در آمریکا در سال ۲۰۲۲ به بالاترین سطح خود در ۱۰ سال گذشته رسیده است.

رکورد حملات به تاسیسات انرژی آمریکا در 10 سال گذشته شکست

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، تارنمای پولیتیکو روز سه شنبه به وقت محلی گفت که حملات فیزیکی و سایبری به تاسیسات تامین کننده برق که شامل ۱۰۱ مورد تا پایان ماه اوت ۲۰۲۲ می شود، در بالاترین سطح خود از سال ۲۰۱۲ قرار دارد.

بر اساس این گزارش، بیش از ۲۲ هزار مشترک آمریکایی تحت تأثیر این حملات در سال جاری قرار گرفته اند. با این حال در اکثر موارد، این حملات هیچ وقفه ای در عملکرد تأسیسات انرژی ایجاد نکرده است.

به طور کلی، هدف اصلی حملات، تأسیسات کوچک انرژی مانند تاسیسات توزیع برق محلی در آمریکا است. از آنجایی که حملات به تاسیسات بزرگ می تواند منجر به یک فاجعه منطقه ای گسترده شود، تمهیدات امنیتی شدیدی پیرامون آنها درنظر گرفته شده است.

علاوه بر این، نیروگاه های بادی و خورشیدی اغلب در معرض خطر هستند، زیرا معمولاً در مناطق دورافتاده قرار دارند که تأمین امنیت آنها دشوارتر است.

انتظار می‌رود همزمان با گسترش شبکه انرژی در آمریکا و افزایش استفاده از خودروهای برقی در این کشور، تعداد تجهیزات حیاتی شبکه برق که در برابر حملات آسیب‌پذیر هستند، در دهه آینده افزایش یابد.

سه تاسیسات برق در شهرستان پیرس در واشنگتن روز دوشنبه مورد حمله واقع شد. مقامات پلیس اعلام کردند که افراد ناشناس به محوطه این تاسیسات نفوذ و اقدام به خرابکاری کرده اند. در نتیجه این حملات، برق بیش از ۱۴ هزار مشترک قطع شد.

اوایل ماه دسامبر نیز یک مرکز توزیع برق در ایالت کارولینای شمالی گزارش داد که برق بخشی از نقاط این ایالت در پی تیراندازی افراد ناشناس قطع شد.

چند روز بعد نیز در ایالت کارولینای جنوبی اتفاق مشابهی رخ داد. تحقیقات اف. بی. آی درباره هر دو حادثه همچنان ادامه دارد.

طوفان زمستانی در بخش‌های وسیعی از آمریکا باعث قطعی برق بیش از  هزاران مشترک در سراسر این کشور شده است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

تازه ها