کد خبر 143681

قیمت نفت به بالاترین رقم طی سه هفته گذشته رسید

امروز سه‌شنبه ۶ دی، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۴۴ سنت معادل ۰.۵۲ درصد افزایش به ۸۴ دلار و ۳۶ سنت رسید.

قیمت نفت به بالاترین رقم طی سه هفته گذشته رسید

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز، امید به افزایش تقاضا برای سوخت در چین به‌دنبال کاهش محدودیت‌های کرونایی و نگرانی در مورد کاهش تولید انرژی در نتیجه طوفان‌های زمستانی در سراسر آمریکا باعث افزایش قیمت نفت به بالاترین رقم طی سه هفته گذشته شده‌است.

 قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 44 سنت معادل 0.52 درصد افزایش به 84 دلار و 36 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 41 سنت معادل 0.52 درصد افزایش 79 دلار و 97 سنت معامله می‌شود.

 نفت خام برنت و نفت آمریکا به‌ترتیب در روز جمعه 3.6 و 2.7 درصد افزایش قیمت داشتند و بیشترین افزایش هفتگی قیمت را از ماه اکتبر نشان دادند. بازارهای انگلیس و آمریکا در روز دوشنبه به‌خاطر سال نوی میلادی تعطیل بود.

 کمیسیون سلامت ملی چین اعلام کرد لزوم قرنطینه برای مسافران ورودی از هشتم ژانویه برداشته می‌شود. این قانون از آغاز همه‌گیری کرونا در 3 سال گذشته پابرجا بود. به‌این‌ترتیب خوش‌بینی نسبت‌به بالا رفتن تقاضا برای سوخت در بزرگ‌ترین واردکننده نفت خام دنیا افزایش می‌یابد.

 ارزش دلار در روز سه‌شنبه به‌دنبال انتشار این خبر کاهش یافت. پایین آمدن ارزش دلار خرید نفت را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده و تمایل سرمایه‌گذاران را بالاتر می‌برد.

 کولاک شدید شهر بوفالو در ایالت نیویورک آمریکا را در روز کریسمس فلج کرد. رانندگان و حتی نیروهای امدادی در خودروهای خود گیر افتاده‌اند، برق هزاران خانه قطع شده و آمار تلفات ناشی از طوفان که چندین روز است سراسر آمریکا را دربرگرفته افزایش یافته است.

 حدود 2700 پرواز در آمریکا از بعدازظهر روز شنبه لغو شده‌است. سرمای شدید و وزش باد باعث قطعی برق و کاهش تولید انرژی در سراسر آمریکا در روز جمعه شد و قیمت برق و گاز را افزایش داد.

 نگرانی در مورد احتمال تولید کاهش تولید روسیه هم یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت انرژی بوده‌است.

 روسیه احتمالاً در پاسخ به سقف قیمت تعیین‌شده توسط گروه 7، تولید خود را 5 تا 7 درصد در اوایل 2023 کاهش می‌دهد./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها