کد خبر 143561

بهبود اقتصاد چین در سال ۲۰۲۳

یک مقام رسمی چین در نشستی اعلام کرد که اقتصاد چین از سخت‌ترین دوره، جان سالم به در برده است و انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۳ بهبود کلی حاصل شود.

بهبود اقتصاد چین در سال ۲۰۲۳

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، یک مقام رسمی چین در نشستی اعلام کرد که اقتصاد چین از سخت‌ترین دوره، جان سالم به در برده است و انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۳ بهبود کلی حاصل شود.

به نقل از بیزنس، سه عامل غیرمنتظره بر اقتصاد چین در سال ۲۰۲۲ تاثیر منفی گذاشته که شامل شعله‌ور شدن کووید-۱۹، تنش‌های ژئوپلیتیکی و ایالات‌متحده است

یین یانلین، معاون اداره کل کمیسیون مرکزی امور مالی و اقتصادی چین گفت که انقباض پولی بسیار تهاجمی است. او با این حال، خاطرنشان کرد که چین باید علیرغم یک محیط نامشخص به بهبود کلی در سال ۲۰۲۳ اعتماد کامل داشته باشد زیرا عوامل مطلوب‌تری برای بهبود اقتصادی وجود خواهد داشت.

وی گفت: با کاهش محدودیت‌های کووید-۱۹ می‌توان انتظار بهبود سریع‌تر فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی را داشت.

بهینه‌سازی سیاست‌ها، انگیزه‌ای قوی به بهبود اقتصادی وارد می‌کند. دولت چین متعهد شد که توسعه پایدار در بخش املاک را با محدودیت‌های خرید کمتر حفظ کند.

به گفته یین، سیاست مالی فعال و سیاست پولی محتاطانه در سال آینده برای حمایت از بهبود اقتصادی ادامه خواهد یافت.

وی نتیجه گرفت که از منظر بلندمدت، رکود اقتصادی در سال‌های اخیر تنها یک اختلال کوتاه‌مدت ناشی از همه‌گیری است که روند بلندمدت توسعه اقتصادی چین را تغییر نخواهد داد.

یین گفت که طلوع برای بهبود سریع اقتصادی در پیش است.=

ارسال نظر

تازه ها